'توبه' فرهاد دریا و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی

افغانستان

منبع تصویر، Tolo

توضیح تصویر،

توبه فرهاد دریا واکنش زیادی را ایجاد کرد

شب گذشته در مراسم ۱۵ سالگی جشنواره "ستاره افغان"، فرهاد دریا خواننده پرآوازه افغانستان اعلام کرد که بعد از اجرای آهنگش در جشنواره "توبه خواهد کرد." این سخنان او واکنش گسترده در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی داشت.

او در این مراسم که از تلویزیون طلوع پخش می‌شد، گفت:" دوستان قبل از اینکه آهنگ را بخوانم و از یادم نرود، که اینطور یک مسئله یادم نمی‌رود. ابتدا آهنگی را که در رابطه به هم‌صدایی و هم‌گلویی و حمایت انسان از انسان، هنرمند از هنرمند، رفیق از رفیق و خانواده از خانواده است، بخوانم خیلی کوتاه می‌گویم، پس از اینکه این آهنگ را اجرا کردم و تمام شد، من توبه می‌کنم." آقای دریا دوباره تاکید می‌کند "بعد از او من توبه می‌کنم."

وقتی مجری از او می‌پرسد که منظورش از توبه این است که دیگر آهنگ نمی‌خواند؟ او طفره می‌رود و در پاسخ می‌گوید "بیایید بخوانیم همین لحظه بخوانیم."

همچنین وقتی آریانا سعید، خواننده دیگر افغان از او می‌پرسد که از چه توبه می‌کنید؟ می‌گوید که "بیایید اول بخوانیم و بشنویم."

سخنان آقای دریا با اجرای آهنگ "بیا تا قدر یکدیگر بدانیم" به پایان رسید و او در این برنامه توضیحی ارائه نکرد که از چه قرار است "توبه" کند، ولی کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های زیادی درباره سخنان او امروز نشان داده‌اند.

یک کاربر در صفحه فیسبوک خود نوشته "فرهاد دریا هنرمند پر آوازه‌ کشور برای آخرین بار با اجرای آهنگ‌اش روی استیج ستاره افغان توبه نموده و ظاهراً با دنیای موسیقی خداحافظی کرد."

او افزوده که آقای دریا در این باره وضاحت نداد "اما دلیل توبه کردن فرهاد دریا آوازخوان محبوب کشورمان چه بوده می‌تواند، در حالیکه او از مردان قدیم موسیقی افغانستان است و درک عمیقی از موسیقی دارد و همواره با شور و شوق و از دل و جان برای خود و مردم‌اش خوانده است."

این کاربر نوشته "این حدس و گمان که شاید او موسیقی را حرام دانسته باشد، از ستاره‌ آگاه و دانا به بزرگی دریا بعید می‌دانم."

اغلب کاربران شبکه اجتماعی توبه فرهاد دریا را خدا حافظی با دنیایی موسیقی دانسته‌اند از این تصمیم او تعجب کرده‌اند.

اما براساس برخی از گزارش‌ها فرهاد دریا شاید در نظر داشته باشد که آلبومی به نام "توبه" منتشر کند و ممکن است اشاره دیشب او به همین آلبوم بوده باشد.