مجلس افغانستان وام ۶۰ میلیون یورویی ایتالیا برای راه آهن خواف- هرات را تصویب کرد

راه آهن حق نشر عکس همشهری
Image caption راه آهن خواف-هرات سال ۱۳۹۵ آغاز و تاکنون تکمیل نشده است

موافقتنامه قرضه طویل‌المدت ایتالیا برای اجرای خط آهن خواف- هرات به ملبغ ٦٥میلیون یورو توسط مجلس نمایندگان افغانستان تصویب شد.

محمد عظیم محسنی، رئیس کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که این وام بلند مدت است و روز چهارشنبه گذشته توسط مجلس نمایندگان به اکثریت آرا تصویب شد.

او افزود که این وام در سه قسط در اختیار دولت افغانستان قرار خواهد گرفت و افغانستان برای باز پرداخت آن ۴۰ سال فرصت دارد.

آقای محسنی تاکید کرد که این بودجه بعد از طی مراحل توسط وزارت مالیه/دارایی افغانستان در بررسی وسط سال در سند بودجه شامل خواهد شد.

سال مالی در افغانستان از آغاز ماه جدی (دی) شروع می‌شود و بودجه این کشور باید قبل از آن تصویب شود، اما طرح‌های جدید در بررسی وسط سال شامل بودجه می‌شود.

این بودجه قرار است برای ساخت بخش چهارم خط آهن خواف- هرات هزینه شود.

حق نشر عکس وزارت فواید عامه
Image caption نقشه جامع خط آهن افغانستان که از سوی وزارت فواید عامه منتشر شده است

چندی قبل قرارداد طراحی و ساخت بخش اول قطعه چهارم راه آهن خواف-هرات نیز در کابل امضا شد که یک شرکت قزاقستانی مسئولیت اجرای آنرا به عهده گرفت.

بخش اول قطعه چهارم راه آهن خواف-هرات ۴۳ کیلومتر طول دارد و از ولسوالی‌های غوریان، زنده جان و انجیل ولایت هرات عبور می‌کند. براساس برنامه دولت افغانستان، این طرح در مدت ۱۶ ماه تکمیل خواهد شد و هزینه ساخت آن بیش از ۵۸.۵ میلیون دلار اعلام شده که حکومت افغانستان آنرا تامین می‌کند.

راه آهن خواف - هرات، در ۴ قطعه تقسیم و ۲۲۵ کیلومتر طول دارد. این راه آهن از شهرستان خواف ایران آغاز و به شهر هرات ختم می‌شود. دو بخش اول این طرح از شهرستان خواف ایران تا منطقه مرزی شمتیغ به طول ۷۶ کیلومتر قبلا تکمیل و آماده استفاده است.

بخش سوم این طرح در قلمرو افغانستان از مرز شمتیغ تا ولسوالی غوریان به طول ۶۲ کیلومتر ۹۵ درصد کارش تکمیل شده است.

افغانستان اکنون با کشور ازبکستان از طریق راه آهن وصل است و راه آهن ترکمنستان نیز از دو مسیر شمال و غرب وارد افغانستان شده است.

با تکمیل شدن بخش چهارم خط آهن خواف-هرات، یکی از بزرگترین شهرهای افغانستان به خط آهن ایران وصل خواهد شد.

اکنون تنها خط آهن ترکمنستان به داخل خاک افغانستان وارد شده، ولی تاکنون به داخل شهر مزار شریف، مرکز ولایت بلخ در شمال افغانستان نرسیده است.