والی فاریاب: طالبان شش عضو یک خانواده را کشتند

افغانستان حق نشر عکس faryab.idlg
Image caption آقای فایق گفته که این حادثه در منطقه تحت کنترل طالبان رخ‌داده است

مسئولان دولتی ولایت فاریاب در شمال افغانستان می‌گویند که افراد طالبان شب گذشته در ولسوالی اندخوی این ولایت شش عضو یک خانواده شامل زنان و کودکان را کشته‌اند.

نقیب الله فایق، والی فاریاب به بی‌بی‌سی گفت که این افراد حوالی ساعت هفت شب گذشته ( ۲۸ جدی/دی) به وقت محلی وارد یک خانه شده و دست به تیراندازی زدند که در نتیجه شش عضو یک خانواده از جمله زنان و کودکان کشته و دو عضو دیگر این خانواده زخمی شدند.

او گفت که این حمله در منطقه "اروگنجی خانه" در ولسوالی اندخوی رخ‌داده که در کنترل گروه طالبان است. به گفته آقای فایق افرادی که دست به این کار زده‌اند افراد وابسته به ولسوال خودخوانده طالبان است.

گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای گفته که این حادثه به دلیل "خصومت شخصی" بوده و به افراد این گروه ارتباط ندارد.

آقای فایق توضیح داده که در این حادثه دو زن، یک دختر سیزده ساله، یک دختر چهار ساله و دو مرد کشته شده‌اند. او افزود که یک کودک چهار ماهه با مادرش شدیدا زخم برداشته و پای این کودک چهار ساله را نیز پزشکان به دلیل زخمی شدید قطع کرده است.

Image caption ولایت فاریاب در یک سال گذشته شاهد درگیری خونین میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان بوده ‌است

قبل از این محمد حنیف رضایی، سخنگوی سپاه ۲۰۹ شاهین مربوط به ارتش ملی افغانستان در شمال این کشور نیز گفته بود که "افراد طالبان" شش عضو خانواده را کشته و دو نفر دیگر را نیز زخمی کرده‌اند.

او گفت که علت این اقدام طالبان مشخص نیست.

روز پیش نیز رئیس دیوان جزای دادگاه استیناف(تجدید نظر) ولایت فاریاب در تیراندازی مردان مسلح در شهر میمنه کشته شد و گروه طالبان مسئولیت آن را به عهده گرفت.

ولایت فاریاب از ولایت‌های ناامن افغانستان است که طالبان در مناطق مختلف آن حضور دارند.

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی بی سی فارسی بخوانید