خشونت‌ها در افغانستان؛ دست‌کم ۹ غیرنظامی کشته و ۷ غیرنظامی دیگر زخمی شدند

افغانستان

منبع تصویر، MOD

توضیح تصویر،

عکس آرشیف

مقام‌های ارتش در شمال افغانستان می‌گویند که در نتیجه انفجار یک مین جاسازی شده در یک منزل مسکونی در ولسوالی سانچارک این ولایت شش کودک کشته و دو زن زخمی شده‌اند.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردو/سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان امروز (پنجشبه ۱۳ سنبله/شهریور) به بی‌بی‌سی گفت این رویداد حوالی شش عصر دیروز در روستایی گجوا ولایت سرپل رخ داده است.

آقای رضایی طالبان را عامل این رویداد می‌داند اما این گروه تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده است.

نقیب‌الله دقیق، ولسوال سانچارک نیز ضمن تایید این خبر به بی‌بی‌سی گفت روستای گجوا از یکسال به اینسو در تصرف گروه طالبان قرار دارد.

ولایت سرپل از جمله ولایت‌های نسبتا ناآرام افغانستان محسوب می‌شود و گروه طالبان نیز در این ولایت حضور فعال دارند.

حدود دو ماه قبل مقام‌های نظامی افغانستان یک تجمع بزرگ گروه طالبان را در روستای "کته قلعه" ولسوالی "سوزمه قلعه این ولایت مورد هدف حمله هوایی قراردادند. به گفته مقام‌ها در این تجمع رهبران محلی طالبان حضور داشتند.

به گفته منابع در آن حمله ده‌ها جنگجوی گروه طالبان کشته شدند.

انفجار در ننگرهار؛ سه غیر نظامی کشته و یک غیرنظامی زخمی شدند

مقام‌های دولتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان نیز می‌گویند در نتیجه انفجار یک مین کنار جاده در ولسوالی پچیراگام این ولایت سه غیرنظامی کشته و یک غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت این رویداد حوالی شش صبح امروز پس از آن رخ داد که خودروی حامل این غیر نظامیان با مین کنار جاده برخورد کرد.

پچیراگام یکی از ناامن‌ترین ولسوالی‌های ننگرهار است.

انفجار در هلمند؛ دستکم چهار غیر نظامی زخمی شدند

مقام‌های دولتی ولایت هلمند در جنوب افغانستان نیز تایید می‌کنند که در نتیجه انفجار مین جاسازی شده در ولسوالی گرمسیر این ولایت دستکم چهار غیر نظامی زخمی شده‌اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند به بی‌بی‌سی گفت این رویداد شب گذشته پس از انفجار مواد جاسازی شده در یک موتورسیکلت در ولسوالی گرمسیر این ولایت رخ داده است.

هلمند در جنوب افغانستان از ولایات ناامن این کشور است.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویدادها را برعهده نگرفته است.

توضیح تصویر،

هلمند در جنوب افغانستان از ولایات ناامن این کشور است.