فصل نهم لیگ‌برتر فوتبال افغانستان با حمایت دولت و زیر سایه کرونا آغاز می‌شود

.

منبع تصویر، APL

توضیح تصویر،

تيم فوتبال طوفان هريرود با شكست شاهين آسمایی قهرمان رقابت‌های دور هشتم ليگ برتر فوتبال افغانستان شده بود

دور نهم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال افغانستان از امروز (پنجشنبه ۳ مهر/میزان) توسط فدراسیون فوتبال افغانستان آغاز شد. این فصل بازی‌ها برای سه هفته ادامه خواهد داشت.

امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری روز گذشته با اعضای لیگ‌برتر دیدار کرد. آقای صالح گفت که بعد از آن که مطلع شد که لیگ برتر فوتبال امسال حامی مالی ندارد، تصمیم گرفته شد که دولت حامی این دور لیگ‌برتر باشد تا کمکی به "روحیه مردم" شود.

تیم طوفان هریرود قهرمان دور هشتم لیگ‌برتر فوتبال است.

دیدار افتتاحیه فصل نهم، امروز پنجشنبه با مسابقه تیم‌های طوفان هریرود و تیم د اباسین سپی آغاز خواهد شد.

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده که فصل نهم رقابت‌های لیگ‌برتر را با حضور تماشاگران، با حفظ و رعایت نکات بهداشتی برگزار خواهد کرد.

وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان همانطور که مجوز برگزاری بازی‌های کریکت "شش دوره‌ای" را به اداره کریکت داد، با برگزاری رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال نیز موافقت کرد، اما به فدراسیون فوتبال تاکید شده است که موارد بهداشتی باید در نظر گرفته شود.

بر اساس اعلامیه‌ای که از سوی فدراسیون فوتبال افغانستان امروز منتشر شد، در دیدار افتتاحیه این مسابقات، به تمام تماشاگرانی که وارد ورزشگاه می‌شوند ماسکی که به روی آن پرچم افغانستان حک شده، داده می‌شود.

فدارسیون فوتبال در این اعلامیه به تماشاگران توصیه کرده است که در سایر بازی‌ها نیز از این ماسک‌ها استفاده کنند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

فصل نهم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال افغانستان، همانند هشت سال گذشته با شرکت هشت تیم از زون‌های (مناطق) مختلف افغانستان در گروه ۴ تیمی برگزار می‌شود.

در گروه اول که به نام "گروه مرگ" مسمی شده است، تیم‌های فوتبال شاهین آسمایی، د میوند اتلان، سیمرغ البرز و عقابان هندوکش حضور دارند.

تیم‌های طوفان هریرود (مدافع عنوان قهرمانی) د اباسین سپی، د سپین غربازان و موج‌های آمو نیز تیم‌های گروه دوم مسابقات را تشکیل می‌دهند.

رقابت‌های فصل نهم لیگ‌برتر فوتبال افغانستان با حمایت مالی مستقیم دولت و وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان برگزار شده است.

قرار است در حاشیه مسابقه افتتاحیه فصل نهم، نمایشگاه کتاب، صنایع دستی و نقاشی نیز در محل ورزشگاه فوتسال فدراسیون فوتبال افتتاح گردد که تا ختم مسابقات لیگ‌برتر به روی عموم باز است.

منبع تصویر، APL

توضیح تصویر،

دور هفتم بازی‌های لیگ‌برتر شاهد حضور گسترده خانم‌ها بود