حادثه ترافیکی در هرات جان ۱۱ تن را گرفت

افغانستان، رویداد ترافیکی، ولایت هرات

منبع تصویر، دفتر مطبوعاتی ولایت هرات

توضیح تصویر،

تا کنون دلیل این رویداد مشخص نشده است

به اثر یک رویداد ترافیکی در بزرگراه هرات-قندهار دستکم ۱۱ نفر کشته و ۷ تن دیگر زخمی شده‌اند. دو کودک و سه زن نیز در میان قربانیان این حادثه شامل اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که این رویداد ساعت چهارونیم بامداد به وقت محلی و‌ در نتیجه تصادم یک اتوبوس مسافربری با موتر/ماشین نوع فلانکوچ رویداده است. آقای فرهاد گفت که کشته‌ها و زخمی‌های این رویداد سرنشینان هر دو خودرو هستند.

گفته شده که این دو خودرو از هرات به سمت ولایت قندهار در حرکت بودند.

محل این حادثه منطقه میرعلم در ولسوالی ادرسکن ولایت هرات گفته شده است. سخنگوی والی هرات گفت که تیم حادثات ترافیکی به محل اعزام شده و بررسی‌ها در مورد چگونگی وقوع این رویداد آغاز شده است.

مقامهای دولتی همواره به دنبال رویدادهای ترافیکی، "بی‌احتیاطی" رانندگان و سرعت زیاد را دلیل این رویدادها عنوان می‌کنند.

ابراهیم محمدی، مسئول هرات امبولانس نیز به بی بی سی گفت که زخمیان این رویداد از محل حادثه به بیمارستان حوزه‌ای ولایت هرات انتقال داده شده‌اند. او گفت که از میان ۷ مصدوم این رویداد، وضعیت دو تن آن‌ها وخیم است.

از سویی هم محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت عامه هرات می‌گوید که از آغاز سال جاری خورشیدی تا اکنون ۱۴۵ کشته و بیش از ۵ هزار مجروح ناشی از رویدادهای ترافیکی در بیمارستان حوزه‌ای ولایت هرات به ثبت رسیده است.

منبع تصویر، دفتر مطبوعاتی والی هرات

توضیح تصویر،

اتوبوسی که در این تصادف آسیب دیده

شاهراه کابل-قندهار که ولایت‌های جنوبی و غربی را با هم وصل می‌کند، دارای آمار زیاد تصادف‌های جاده‌ای و از شاهراه‌های نسبتا نا امن نزدیک به پایتخت است.

پیش از این نیز رویدادهای ترافیکی در افغانستان، به دلیل بی‌توجهی راننده‌ها به قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت بیش از حد و در مواردی به دلیل ناهموار بودن جاده‌ها، پر تلفات بوده است. خرابی جاده‌ها و نبودن علایم راهنمایی و رانندگی باعث افزایش حوادث ترافیکی در این جاده‌ها شده‌است.

از سویی هم مقرراتی که رانندگان را مجبور به رعات احتیاط بیشتر کند، در افغانستان خیلی به دقت اعمال نمی‌شود و در شاهراه‌های کشور هم نظارت لازم برای جلوگیری از سرعت غیرمجاز خودروها وجود ندارد.