زلمی خلیلزاد با فرمانده ارتش پاکستان درباره صلح گفتگو کرد

.

منبع تصویر، Getty Images

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان با ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ستاد ارتش پاکستان ملاقات و درباره روند صلح افغانستان گفتگو کرد.

حساب توییتر سخنگوی ارتش پاکستان امروز پنجشنبه (۱۷ مهر/میزان) نوشته که آقای خلیل‌زاد با ژنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده ستاد ارتش پاکستان در مورد روند صلح افغانستان صحبت کرده اند.

ژنرال اسکات میلر، فرمانده آمریکایی کل نیروهای ناتو در افغانستان هم در این دیدار آقای خلیل‌زاد با آقای باجوا حضور داشته است.

جزئیات بیشتری در مورد محتوای صحبت‌های دوطرف در مورد روند صلح افغانستان هنوز ارایه نشده است.

منبع تصویر، @OfficialDGISPR

در بیشتر از سه هفته گذشته گروه‌های تماس مذاکره کنندگان دولت افغانستان و طالبان با هم دیدار داشته اند، تا حال نتوانسته اند روی تدوین طرزالعمل مذاکرات صلح به توافق نهایی برسند.

همزمان گروه طالبان در سراسر افغانستان دست به حملات بیشتری زده اند، در این حملات ده‌ها غیرنظامی به شمول زن و کودک نیز جان‌‌ خود را از دست داده اند.

خواست و انتظار مردم در این مرحله مذاکرات صلح کاهش خشونت یا آتش‌بس است.

شام روز گذشته، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در تویتی اعلام کرد که می‌خواهد تمام نیروهای آمریکایی را از افغانستان تا کریسمس خارج کند.

تا هنوز دولت افغانستان در این مورد واکنش نشان نداده است، ولی عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصاله ملی افغانستان در یک سخنرانی در دهلی جدید، در واکنش به این توییت گفت که هنوز زود است که در مورد توییت آقای ترامپ حرفی زد و جزئیات توییت آقای ترامپ درباره شمار نیروهای آمریکایی و زمانبندی خروج آنها روشن نیست.