نیروهای ویژه امنیت ملی 'یکی از طراحان حمله به دانشگاه کابل' را بازداشت کردند

kabul

منبع تصویر، Nengarhar gov

مقام‌های محلی ولایت ننگرهار می‌گویند نیروهای ویژه امنیت ملی در ولسوالی اچین، یکی از طراحان حمله گروهی به دانشگاه کابل را بازداشت کردند.

ضیاءالحق امرخیل، والی ننگرهار امروز (پنجشنبه پنجم حمل/فروردین) در توئیتر خود نوشته که نیروهای ویژه امنیت ملی در یک عملیات شبانه در ولسوالی اچین چندین عضو گروه داعش را همراه با شماری از افراد مشکوک بازداشت کردند.

به گفته او، در این عملیات حضرت علی مشهور به نام‌های ابوسعید اعظم، شاهین ننگرهاری و حمزه خراسانی و دو فرد مشکوک دیگر بازداشت شدند.

آقای امرخیل گفته که حضرت علی در طراحی حمله گروهی به دانشگاه کابل با رهبران داعش و اعضای این گروه در عراق، سوریه و بلژیک در ارتباط بوده است.

در حمله سه فرد مسلح انتحاری به دانشگاه کابل در دوم نوامبر سال گذشته میلادی دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند که بیشتر آنها دانشجو بودند.

طالبان دست داشتن در این رویداد را رد کرد و شاخه خراسان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش با نشر خبرنامه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

درگیری میان مهاجمان و نیروهای امنیتی افغانستان در داخل دانشگاه کابل حدود ۶ ساعت ادامه یافت

این رویداد واکنش‌های گسترده داخلی و خارجی را به دنبال داشت.

دولت افغانستان به دنبال این رویداد یک روز را ماتم ملی اعلام کرد.

پیش از این نیز شماری از افراد دخیل در این رویداد بازداشت شده بودند که به اعدام و حبس طولانی مدت در دو دادگاه ابتدایی و استیناف محکوم شدند.

منبع تصویر، MOi

توضیح تصویر،

پیش از این نیز شماری از افراد دخیل در این رویداد بازداشت شده بودند