هشدار موج سوم کرونا در هرات: دولت خواست مردم برای واکسن مراجعه کنند

به گفته مسئولان روند واکسیناسیون در این کشور کند بوده است

منبع تصویر، MOPH

توضیح تصویر،

به گفته مسئولان روند واکسیناسیون در این کشور کند بوده است

رئیس صحت عامه/بهداشت هرات نسبت به شیوع موج سوم کرونا در این کشور هشدار داده و از مردم خواسته که برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

عبدالحکیم تمنا، رئیس صحت هرات به بی‌بی‌سی گفت که احتمال شیوع نوع انگلیسی ویروس کرونا در این ولایت وجود دارد و اگر مردم برای دریافت واکسن مراجعه کنند، این موج قابل کنترل است.

او افزود که واکسن به مقدار کافی وجود دارد و در قدم اول کارمندان بهداشت، معلمان، نیروهای امنیتی و افراد بالای ۵۰ سال و همچنین افراد آسیب پذیر واکسن خواهند شد.

به گفته او، مردم چنانچه به مسایل بهداشتی توجه لازم را ندارند، به واکسیناسیون هم توجه نمی‌کنند و اگر به موقع برای واکسیناسیون مراجعه کنند، میزان تلفات هم بسیار پایین خواهد بود.

او گفت که شیوع نوع انگلیسی کرونا در کشورهای همسایه مثل ایران و پاکستان و چند مورد در افغانستان و بی علاقگی مردم به واکسن این اداره را نگران کرده است.

منبع تصویر، MOPH

توضیح تصویر،

افغانستان از واکسن استرازنکا تولید هند استفاده می کند

یک هفته قبل وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت افغانستان از تشخیص هفت مورد نوع انگلیسی ویروس کرونا در کشور خبر داد.

واکسیناسیون کرونا پنجم حوت/ اسفند در افغانستان آغاز شد. چندی قبل وزارت صحت اعلام کرد که حدود ۶۰ هزار نفر واکسن شده و این نشان از عدم رغبت مردم به واکنس کرونا است.

سه روز قبل وحید مجروح، سرپرست این وزارت خواستار تسریع واکسیناسیون در این کشور شده بود. چند روز قبل وزارت بهداشت افغانستان گفته که حدود یک میلیون دوز واکسن در افغانستان موجود است.

وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید که واکسن کرونا که تاکنون در این کشور استفاده شده از نوع استرازنکا تولید هند بوده که تاکنون عوارض جانبی "ناگوار" نداشته است.