'حمله اشتباهی' ناتو به سربازان افغان

ارتش افغانستان
Image caption در گذشته نیز سربازان افغان هدف "حملات اشتباهی" نیروهای خارجی قرار گرفته اند

نیروهای یاری امنیتی (آیساف) در افغانستان اعلام کرده اند که در اثر یک تیراندازی اشتباهی این نیروها در شرق افغانستان پنج سرباز افغان زخمی شده اند.

این حادثه در ولایت نا آرام کنر در شرق افغانستان صورت گرفته است.

ناتو می گوید نیروهای آیساف سربازان افغان را که مشغول گشت زنی در محل بودند، با شورشیان مخالف نیروهای افغان اشتباه گرفته و بر آنان آتش گشودند.

یک اعلامیه ناتو افزوده پس از آنکه مشخص شد این افراد، از جمله نیروهای امنیتی افغان هستند، به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا قرار گرفتند.

در گذشته نیروهای افغان بارها هدف تیراندازی نیروهای بین المللی قرار گرفته اند و بعضا این حملات که تلفات سنگینی را نیز به سربازان افغان وارد کرده، با انتقاد و اعتراضهای زیادی روبرو بوده است.

وزارت دفاع افغانستان، یک حمله هوایی نیروهای بین المللی را که ماه گذشته منجر به کشته شدن 9 سرباز ارتش افغانستان شد، محکوم کرد و گفت که عاملان این حمله باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

نیروهای آمریکایی نیز قول دادند در مورد علت اصلی این بمباران تحقیق کنند اما تا حالا جزییاتی در باره نتایج احتمالی این تحقیقات منتشر نشده است.

دولت افغانستان همواره از نیروهای بین المللی مستقر در این کشور تقاضا کرده که در اجرای عملیات نظامی، با نیروهای افغان هماهنگ عمل کنند.