'بیست شورشی' در جنوب افغانستان کشته شدند

طالبان، عکس از آرشیو
Image caption اخیراً مناطق مختلف افغانستان شاهد درگیری طالبان با نیروهای امنیتی افغان و خارجی بوده است

براساس گزارشها، بیست شورشی به شمول دو فرمانده آنان در ولایت غزنی و همچنین یک مقام محلی در ولایت غور در مرکز افغانستان کشته شده اند.

اسماعیل جهانگیر سخنگوی والی غزنی گفت در پی عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و خارجی، بیست شورشی به شمول قاری حفیظ و قاری کوچی، از فرماندهان محلی طالبان کشته شدند.

آقای جهانگیر گفت این عملیات بعد از ظهر روز جمعه (هفتم نوامبر) در روستاهای "سرفراز" و "اتک" در ولسوالی "آب بند" به راه انداخته شد.

به گفته او، در این عملیات نیروهای پلیس و ارتش افغانستان و همچنین شماری از نیروهای خارجی شرکت داشتند. سخنگوی والی غزنی گفت در این عملیات از پشتیبانی هوایی هم استفاده شده است.

یک مقام محلی در غور کشته شد

از سوی دیگر مقامات ولایت غور در مرکز افغانستان می گویند شورشیان وابسته به گروه طالبان ولسوال (فرماندار) تیوره را کشته اند.

شاه جهان نوری، فرمانده پلیس غور گفت ولسوال تیوره، که کاظم صدیقی نام داشت، شامگاه روز گذشته در پی درگیری با افراد شورشی در سی کیلومتری غرب شهر چغچران مرکز ولایت غور، کشته شد.

فرمانده پلیس غور گفت شورشیان وابسته به گروه طالبان زمانی با محافظان این مقام محلی درگیر شدند که او عازم شهر چغچران، مرکز ولایت غور بود. آقای نوری گفت قرار بود آقای صدیقی در نشستی در باره گردآوری سلاحهای غیرقانونی شرکت کند.

فرمانده پلیس غور افزود یک محافظ ولسوال تیوره در اثر تیراندازی شورشیان زخمی شده است.

به گفته آقای نوری، آقای صدیقی از دو سال به این سو به عنوان ولسوال تیوره کار می کرد.

او گفت پلیس غور دو فرد را به ظن دست داشتن در قتل آقای صدیقی بازداشت کرده است.

آدم ربایی در وردک

براساس یک خبر دیگر، سخنگوی والی وردک می گوید شورشیان یک کارمند محلی کمیسیون انتخابات و راننده او را ربوده اند.

آدم خان سیرت، سخنگوی والی وردک گفت این کارمند ربوده شده مامور نام نویسی در یک مرکز ثبت نام رای دهندگان است.

به گفته آقای سیرت، این مامور ثبت نام رای دهندگان، زمانی ربوده شد که از ولسوالی جلریز عازم مرکز ولایت وردک بود.

روز گذشته یک سخنگوی حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار ادعا کرد که افراد وابسته به این گروه سه کارمند کمیسیون انتخابات را به گروگان گرفته اند؛ ادعایی که مقامات افغان آن را رد می کنند.

مطالب مرتبط