16:05 گرينويچ - شنبه 13 دسامبر 2008 - 23 آذر 1387

نعمت حسینی در برنامه استودیوی شماره هفت

نعمت حسینی

نعمت حسینی برنامه جالب، دیدنی و انتقادی تلویزیونی را به نام "آیینه" روی پرده تلویزیون افغانستان آورد

این هفته در برنامه استودیوی شماره هفت از نعمت حسینی قصه نویس و کارمند سابقه دار رادیو و تلویزیون افغانستان دعوت کرده ایم تا به سوالات شما شنونده های گرامی پاسخ بدهد.

نعمت حسینی در سال 1338 خورشيدی در باغ نواب کابل به دنيا آمد، تحصيلات ابتدايی را در مکتب سردار جانخان و متوسط را در ليسه حبيبيه و پس از آن تحصيلات عالی را در دانشگاه کابل به پايان رسانيد.

در آخر سال 1359 خورشیدی به اداره هنر و ادبيات راديو افغانستان شامل وظيفه گرديد و در آنجا برنامه های مثل "پيام بامدادی" و "راديويی مجله" را نوشته و تهيه می نمود و سال های هم نوشتن مطالب بعضی از برنامه ها مثل برنامه "هفت اورنگ" را که عصر هر پنجشنبه نشر می شد به عهده داشت و همچنین برنامه جالب، دیدنی و انتقادی تلویزیونی را به نام "آیینه" روی پرده تلویزیون افغانستان آورد که مورد توجه زیاد بیننده ها قرار گرفت.

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

از سال 1359خورشیدی به اينسو داستان کوتاه می نويسد، که شماری از آنها در مطبوعات وقت کشور چاپ گرديده اند، در سال 1364 خورشیدی يک مجموعه داستانهايش زير نام "سکوت هاجر" از سوی کميته دولتی طبع و نشر چاپ گرديد. مجموعه داستانهای کوتاه ديگر وی بنام های "اشک و تابلو" و "جاده خاکستری" نيز به زيور چاپ رسيده اند.

کتاب معروف وی به نام "سیما ها و آواها" که زندگی نامه و معرفی فرهنگیان افغانستان است همین اکنون مورد استفاده پژوهشگران فرهنگی افغانستان قرار میگیرد.

نعمت حسينی مقيم آلمان است و مقالات وی در اکثر نشرات برونمرزی به چاپ می رسد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.