'۲۱' کشته در خشونت های تازه در جنوب افغانستان

طالبان، عکس از آرشیو

در تازه ترین خشونت ها در جنوب افغانستان، دست کم ۲۱ تن، از جمله ۱۶ شورشی کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

ائتلاف تحت فرمان آمریکا می گوید در عملیات مشترک با ارتش افغانستان ۱۵ شورشی را در جنوب افغانستان کشته و ۱۲ تن دیگر را زخمی کرده است.

نیروهای ائتلاف می گویند این افراد را زمانی کشته و زخمی کردند که یک واحد گشتزنی مشترک آنان و ارتش ملی افغانستان در ولایت زابل، در جنوب این کشور هدف تیراندازی شورشیان قرار گرفت.

نیروهای ائتلاف در خبرنامه ای گفته اند که این واحد گشتزنی قصد داشت با ریش سفیدان روستایی در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل در باره مسائل امنیتی گفتگو کند.

در خبرنامه آمده است که این عملیات علیه شورشیان تحت فرماندهی ارتش ملی افغانستان انجام شد و در آن از پشتیبانی هوایی هم کار گرفته شد.

خبرنامه می افزاید که در این عملیات به غیرنظامیان و همچنین به سربازان ائتلاف و افغان آسیبی نرسید.

ولایت زابل در شرق ولایت قندهار و در جنوب افغانستان از مناطق ناامن این کشور شمرده می شود و بر اساس گزارشهای رسمی، دهها مکتب/مدرسه بر اثر تهدیدهای امنیتی در این ولایت به روی دانش آموزان بسته شده است.

بر اساس یک خبر دیگر، در پی نبرد میان محافظان یک شرکت امنیتی خصوصی و شورشیان در ولایت غزنی، در جنوب افغانستان، پنج شورشی و یک محافظ این شرکت کشته شده اند.

پلیس غزنی می گویند در این درگیری سه شورشی و دو محافظ شرکت امنیتی زخمی شدند.

به گفته منابع پلیس غزنی، این درگیری زمانی روی داد که یک کاروان محافظان این شرکت از ولایت زابل به سوی ولایت غزنی در حرکت بود.

گروه طالبان مسئولیت حمله به محافظان این شرکت را به دوش گرفته و ادعا کرده که در این درگیری تلفات سنگینی به محافظان شرکت وارد کرده است.

مطالب مرتبط