حمله گروهی طالبان به مراکز دولتی در لوگر

Image caption نقشه ولایت لوگر

براساس گزارش ها، افراد وابسته به گروه طالبان تاسیسات دولتی را در ولایت لوگر در جنوب کابل به طور گروهی مورد حمله قرار داده اند.

بنابه گزارش ها در حمله شش مرد مسلح در داخل شهر "پل علم" پنج مامور پلیس کشته و 26 نفر دیگر مجروح شدند.

یک مقام پلیس، که نخواست نامش فاش شود، به بی بی سی گفت که نبرد میان ماموران پلیس و افراد مهاجم در مرکز فرماندهی پلیس این ولایت در شهر پل علم ادامه دارد.

شاهدان عینی در شهر پل علم گفته اند که هلیکوپترهای نیروهای بین المللی مستقر در منطقه نیز در این شهر به پرواز درآمده و به حمایت از نیروهای دولتی وارد عمل شده اند.

دین محمد درویش، سخنگوی والی لوگر به برخی رسانه های محلی گفته است که افراد وابسته به گروه طالبان شش موشک به سوی ساختمانهای دفتر والی و مرکز فرماندهی پلیس لوگر پرتاب کردند.

او همچنین گفته است که مهاجمان شش تن هستند و در حال حاضر در یکی از ساختمانهای شهر پل علم پنهان شده اند.

به گفته آقای درویش، این ساختمان تحت محاصره پلیس و نیروهای بین المللی درآمده است.

گروه طالبان ادعا کرده است که همچنین گفته است که شماری از بمبگذاران انتحاری هم در این حمله شرکت کرده اند.

حمله گروهی افراد وابسته به گروه طالبان به مراکز دولتی پیش از این هم سابقه دارد.

آنها در یک حمله دسته جمعی ساختمانهای دولتی در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا، در جنوب شرق افغانستان را هدف قرار دادند. در این حمله شماری از بمبگذاران انتحاری شرکت کردند و در پی آن دست کم چهار تن کشته شدند.

در موارد دیگر شهر های خوست در شرق افغانستان و همچنین کابل پایتخت نیز شاهد حملات گروهی طالبان به ساختمان های دولتی بوده اند.

وقوع چنین حمله ای در آستانه انتخابات در چند کیلو متری کابل پایتخت نشان می دهد که برگزاری انتخابات با چالش های سخت امنیتی روبرو است و نگرانی نامزدان و نهاد های بین المللی در مورد نا امنی جدی است.

تامین امنیت یکی از شعار های اصلی نامزدان انتخابات است، وقوع چنین حملات در شرایطی که شعارهای نامزدان بر در و دیوار شهر وعده و نوید تامین امنیت می دهد، دست کم رای دهندگان را در مورد اینکه آیا واقعا نامزدان قادر خواهند بود به وعده های خود عمل کنند یانه؟ دچار تردید جدی خواهد کرد.

مطالب مرتبط