تلفات سنگین درگیری طالبان و شبه نظامیان افغان در بادغیس

Image caption با اینکه والی بادغیس تلفات غیرنظامیان را رد کرده است، گزارش‌ها از کشته و زخمی شدن چندین غیرنظامی حکایت می‌کند

مقامات محلی در ولایت بادغیس در غرب افغانستان می گویند درگیری شبه نظامیان تحت حمایت دولت و طالبان در این ولایت تلفات سنگینی در پی داشته است.

شراف الدین مجیدی، سخنگوی والی بادغیس گفته است در اثر این درگیری که در منطقه ای موسوم به "نهراب" در نزدیکی ولسوالی آب کمری این ولایت روی داده، یک شبه نظامی تحت حمایت دولت و سه تن از افراد طالبان کشته و ۳۳ تن دیگر از افراد این گروه زخمی شده اند.

به گفته سخنگوی والی بادغیس، این درگیری صبح امروز زمانی آغاز شد که مردم تقاضای طالبان مبنی بر پرداخت عشر از محصولات زراعتی خود را رد کردند.

این در حالی است که گزارش هایی مبنی بر تلفات غیرنظامیان نیز منتشر شده است.

مردم منطقه می گویند کشته و زخمی شدگان این رویداد، غیرنظامیانی هستند که از سوی شبه نظامیان تحت حمایت دولت هدف قرار گرفته اند.

به گفته آنان، این درگیری پس از آن آغاز شده است که طالبان با استفاده از خانه های مردم بر نیروهای شبه نظامی حمله کردند.

ساکنان منطقه می گویند در این درگیری ۱۶ تن از غیرنظامیان کشته و دهها تن دیگر زخمی شده اند، ادعایی که تاکنون از سوی مقامات تایید نشده است.

در همین حال مسئولان بیمارستان هرات می گویند تاکنون ۱۱ زخمی به این بیمارستان آورده شده است و ممکن است شمار این افراد تا پایان روز افزایش یابد.

خبرنگار بی بی سی در هرات می گوید شماری زن و کودک نیز در میان زخمی شدگان این رویداد دیده می شود.

سخنگوی والی بادغیس تلفات غیرنظامیان در این رویداد را رد کرده و گفته آنان افراد وابسته به گروه طالبان بوده اند.

درگیری در بادغیس یک روز پس از ارزیابی وضعیت امنیتی ولایات بادغیس و غور از سوی مسئولان بلندپایه امنیتی افغانستان روی داده است.

روز گذشته، هیاتی بلندپایه ای از وزارت های دفاع و داخله، آیساف و مقامات ارشد امنیتی غرب افغانستان در سفر به این مناطق از توجه بیشتر این نیروها به تامین امنیت در این مناطق خبر داده بودند.

مطالب مرتبط