گفت‌وگو با عبدالله عبدالله درباره وضعیت سیاسی افغانستان

به روز شده:  19:02 گرينويچ - 17 آوريل 2011 - 28 فروردین 1390

مدیا پلیر

حامد کرزی به جای دشمن دانستن طالبان، اپوزیسیون و دموکراسی خواهان را دشمن اصلی خود می داند. این اتنقاد تازه عبدالله عبدالله، رهبر ائتلاف اصلی اپوزیسیون دولت افغانستان، از رئیس جمهوری این کشور است

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

حامد کرزی به جای دشمن دانستن طالبان، اپوزیسیون و دموکراسی خواهان را دشمن اصلی خود می داند. این اتنقاد تازه عبدالله عبدالله، رهبر ائتلاف اصلی اپوزیسیون دولت افغانستان، از رئیس جمهوری این کشور است. آقای عبدالله که رقیب اصلی حامد کرزی در انتخابات گذشته این کشور بود، به بی بی سی فارسی گفت حامد کرزی با زیرپا گذاشتن قانون اساسی و تصمیم های پارلمانی، قدرت را در انحصار گروهی خاص درخواهد آورد. او همچنین گفت هرگونه تصمیمی درباره وجود یا نبود پایگاههای نظامی آمریکا در افغانستان باید توسط پارلمان افغانستان گرفته شود.
مهرنوش پورضیایی، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن، با عبدالله عبدالله گفت‌وگو کرده و در ابتدا از او پرسیده چرا وجود دشمنی مشترک مانند طالبان موجب نزدیک شدن اپوزیسیون و دولت افغانستان نشده است؟

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.