پلیس افغانستان: طالبان اجساد یک رهبر قومی و یک راننده را سوزانده‌اند

طالبان، آرشیو حق نشر عکس AP
Image caption هنوز واکنش گروه طالبان در مورد این خبر در دست نیست.

مقام های پلیس در شمال افغانستان گفته اند که طالبان یک فرد با نفوذ قومی را به همراه یک نفر دیگر کشته و جسدهای آنها را سوزانده اند.

ژنرال داوود داوود فرمانده پلیس حوزه شمال افغانستان به بی بی سی گفت که طالبان این رهبر قومی را که خیرمحمد نام داشته است، سه روز پیش در منطقه "گوسفندی" ولایت سر پل ربوده بودند.

آقای داوود افزود که طالبان این فرد را به همراه یک راننده یک فرمانده طالبان پس از آن که کشتند، آتش زدند و اجساد سوخته آنها را سه روز نزد خود نگهداشتند و از دادن آنها به وارثان آنها خودداری کردند.

گزارش ها از شمال افغانستان حاکی از آن است که طالبان در اثر وساطت بزرگان قومی منطقه جسدهای افراد کشته شده را به وارثان آنها دادند.

گفته شده که راننده ای که در این حادثه کشته شده، پیش از این در اقدامی مسلحانه یک فرمانده طالبان را به همراه هفت تن دیگر از نفرات طالبان کشته بود.

به گفته رئیس پلیس حوزه شمال افغانستان، طالبان رهبر مقتول قومی را به هدف گرفتن پول از او ربوده بوده اند.

ژنرال داوود همچنین در گفتگوی خود با بی بی سی گفت که هیئت تحقیق پلیس به منطقه اعزام شده و اعضای این هیئت تحقیقات را در این مورد آغاز کرده اند.

آقای داوود گفت: "این حادثه توسط یکی از فرماندهان طالبان در منطقه صورت گرفته و تحقیقات ما جریان دارد و بخاطر دستگیری او از هیچ اقدامی فروگذاشت نخواهد شد."

طالبان هنوز در مورد این خبر اظهار نظری نکرده اند.

طالبان پیش از این در مواردی و با انگیزه های مختلف اقدام به کشتن بزرگان و رهبران قومی کرده بودند، اما این نخستین بار است که آنها اقدام به سوزاندن جسدهای قربانیان خشونت خود می کنند.

این امر خشم مقام های دولتی را در شمال افغانستان برانگیخته است و آنها تاکید کرده اند که این بار برای اجرای عدالت در مورد عامل یا عاملان این حادثه قاطعیت به خرج خواهند داد.

مطالب مرتبط