ناتو آموزش نیروهای نظامی جدید افغانستان را موقتا متوقف کرد

به روز شده:  10:37 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

نیروی پلیس محلی افغانستان به تازگی تشکیل شده است

آمریکا اعلام کرده است که آموزش نیروهای تازه‌استخدام‌شده برای خدمت در نیروی پلیس محلی افغانستان را به حالت تعلیق درمی‌آورد تا تحقیقات درباره ارتباط احتمالی هریک از نظامیان در حال خدمت افغانستان با طالبان به پایان برسد.

تعلیق آموزش نیروهایی که به تازگی در نیروی پلیس محلی افغانستان استخدام شده‌اند، به دنبال چندین حمله مرگبار افرادی در لباس نیروهای ارتش یا پلیس افغان به نظامیان خارجی در این کشور انجام می‌شود.

گزارش شده است که این تعلیق، تا زمان پایان بررسی دوباره صلاحیت و سابقه نیروهای مشغول به خدمت پلیس محلی افغانستان ادامه خواهد داشت.

نیروهای نظامی آمریکا هم‌اکنون حدود یک هزار نیروی کارآموز برای خدمت در نیروی پلیس محلی افغانستان را تحت آموزش دارند.

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد نظامی آمریکا نوشته است که دستورالعمل‌های نظامی مربوط به بررسی صلاحیت نظامیان که تا پیش از این، اعمال می‌شدند، گاهی وقت‌ها به دلیل نگرانی از احتمال کند شدن روند فعالیت‌های ارتش و پلیس افغانستان اجرایی نشده‌اند.

جان هرل، سخنگوی نیروهای عملیات ویژه آمریکا گفت که آموزش نیروهایی که به تازگی به نیروهای پلیس محلی افغانستان پیوسته‌اند، برای یک یا دو ماه به طور موقت به تعلیق درآمده است تا مفاد برنامه کنونی بررسی صلاحیت نظامیان که در هشت مرحله انجام می‌شود، دقیق‌تر شود.

تعداد تیم‌های ضدجاسوسی افزایش خواهد یافت و هر وقت سربازان افغان از مرخصی برگردند، بررسی‌های دقیق‌تری انجام خواهد شد.

گزارش شده است که فروش لباس‌های فرم ارتش و پلیس افغانستان هم ممنوع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سخنگوی نیروهای عملیات ویژه آمریکا گفت که انجام عملیات نظامی با حضور نیروهایی آموزش‌دیده افغانستان ادامه می‌یابد.

این تصمیم تاثیری در فعالیت ارتش افغانستان ندارد و گفته شده است که آموزش نیروهای ویژه افغانستان هم ادامه خواهد داشت.

کویینتین سامرویل، خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید که پلیس محلی افغانستان، نیروی نظامی جدیدی به شمار می‌رود که برای ارتقای امنیت تعدادی از بخش‌های بسیار دورافتاده این کشور، تشکیل شده است.

روز چهارشنبه گذشته سه سرباز استرالیایی در ولایت ارزگان توسط مردی که لباس نظامیان افغانستان را به تن داشت، کشته شدند.

هم‌اکنون حدود ۱۳۰ هزار نفر از نیروهای نظامی ناتو به همراه ۳۵۰ هزار نفر از نیروهای نظامی افغانستان در این کشور در حال مقابله با پیکارجویان هستند.

طالبان در استخدام نیروهای امنیتی افغانستان فعال بوده است و علنا اعلام کرده اند که حمله‌های درون‌سازمانی، بخشی مهم از استراتژی آنها علیه نیروهای تحت امر ناتو در افغانستان است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.