در جریان 'حملات خودی' در افغانستان ۶ پلیس کشته شدند

به روز شده:  12:57 گرينويچ - شنبه 20 اکتبر 2012 - 29 مهر 1391

به گفته مقامات محلی این افسر پلیس و آشپز پس از مسموم کردن دو تن از همکارانشان در یک پست بازرسی واقع در گرشک در ولایت هلمند به ضرب گلوله آنها را کشتند

مقامات در ولایت هلمند افغانستان گفته‌اند در جریان عملیات هماهنگ یک افسر پلیس و یک آشپز با پیکارجویان شورشی در یک پست‌ بازرسی، شش پلیس کشته شدند.

به گفته مقامات محلی این افسر پلیس و آشپز پس از مسموم کردن دو تن از همکارانشان در این پست بازرسی واقع در گرشک در ولایت هلمند به ضرب گلوله آنها را کشتند، پس از آن پیکارجویان شورشی با وارد شدن به این پست بازرسی با تیراندازی به سوی ۴ پلیس دیگر که در این پست بودند، آنها را کشتند.

گفته شده این حمله، تازه ترین مورد از مجموعه حملاتی است که توسط نیروی امنیتی افغانستان علیه همکاران محلی و خارجی صورت می‌گیرد.

در بیانیه منتشره در این مورد اشاره‌ای به نحوه مسمویت نیروهای پلیس نشده است.

در این بیانیه همچنین گفته شده که پیکارجویان مهاجم پس از این حمله سوار بر موتورسیکلت از صحنه دور شدند.

دولت افغانستان تاکنون آمار دقیقی در مورد تعداد نیروهای دولتی که در جریان حملات خودی در این کشور کشته شدند، ارائه نکرده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.