یازده طالب در قندهار کشته شدند

Image caption سربازان ارتش افغانستان یازده طالب را در قندهار کشتند

نیروهای امنیتی افغان در جریان عملیاتی در ولسوالی پنجوایی قندهار در جنوب افغانستان، یازده طالب را کشتند.

رهبری این عملیات به عهده نیروهای ارتش افغانستان است. مقام‌ها می‌گویند نیروهای ارتش پس از آنکه از تحرک گروه طالبان در منطقه آگاهی یافتند، عملیاتی را در پنجوایی قندهار راه اندازی کردند.

فضل محمد اسحق‌زی ولسوال پنجوایی می‌گوید که این عملیات عمدتا در ساحاتی راه اندازی شده که فعالیت گروه طالبان ملموس بوده است.

او گفت که این عملیات از سه روز پیش تاکنون دوام دارد و در نتیجه آن یازده مخالف مسلح دولت کشته شده اند که تعدادی از آنها پیکارجویان خارجی هستند.

عبدالحمید فرمانده قول اردوی ۲۰۵ اتل در جنوب افغانستان هم گفته است که این عملیات در نقاط 'سپیروان' و 'موشان' ولسوالی پنجوایی راه اندازی شده که هنوز هم جریان دارد.

طالبان تا کنون در مورد این عملیات چیزی نگفته اند.

مامون درانی گزارشگر بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید پنجوایی در قندهار یگانه ولسوالی است که در شماری از مناطق آن، مردم محل علیه طالبان قیام کرده اند.

عملیات ارتش افغانستان در ولسوالی پنجوایی در حالی راه اندازی می‌گردد که چند روز پیش انفجار بزرگی در شهر قندهار رخ داد.

شامگاه ۲۷ ثور/اردیبهشت، دو انفجار پی هم در تفریحگاهی در شمال شرق شهر قندهار روی داد که به گفته مقام‌ها، ۹ کشته و ۶۴ نفر دیگر زخمی بجا گذاشت.

مقامهای ولایت قندهار در جنوب افغانستان گفته‎اند که این انفجارها از سوی شورای رهبری گروه طالبان، موسوم به شورای کویته طراحی شده بود.

قندهار از جمله ولایات ناامن افغانستان به شمار می‌رود. مسئولیت تامین امنیت بخش بزرگی از این ولایت در جریان پروسه انتقال، به نیروهای افغان سپرده شده است.

مطالب مرتبط