افراد مسلح، نوعروس و داماد و ۱۲ نفر دیگر را در غور کشتند

والی غور به بی‌بی‌سی گفته است که طالبان چهارده مسافر مینی بوس از جمله یک نوعروس، خواهر و مادرش و داماد را به ضرب گلوله به قتل رسانده اند.

این در حالی است که سخنگوی طالبان می گوید که قتل این چهارده نفر کار آنها نبوده است.

انور رحمتی، والی غور افزود که طالبان نیمه شب گذشته سه مینی‌بوس حامل مسافرانی را که از شهر فیروزکوه (چغچران)، مرکز ولایت غور عازم کابل بودند در منطقه "بادگاه" در ۲۵ کیلومتری فیروزکوه متوقف کردند.

به گفته او، طالبان مسافران را براساس اسناد هویتشان به دو گروه تقسیم و آنهایی را که منسوب به قوم "هزاره" بودند، جدا کردند، دستهایشان را بستند و گلوله باران کردند و بقیه را آزاد کردند.

Image caption والی غور قتل این افراد را "فجیع و بی‌رحمانه" خواند

آقای رحمتی افزود که قربانیان سه زن و ده مرد و یک کودک بودند که چهار تن آنها عضو یک خانواده و شامل عروس و دامادی که تازه عروسی کرده بودند و همچنین مادر و خواهر عروس می‌شود.

والی غور گفت‌که نعمت الله رضایی مشاور او در امور حکومتداری هم در میان کشته شدگان این حمله نفرات مسلح شورشی بوده است.

این مقام دولتی که از محل برگزاری تشییع جنازه مقتولان صحبت می‌کرد، گفت که قربانیان این رویداد قبل از قتل شکنجه شدند و آثار شکنجه بر بدن آنها دیده می‌شود.

آقای رحمتی گفت که عروس و داماد و اعضای خانواده آنها از شهر فیروزکوه، پنج تن دیگر از منطقه دایمیرداد، یک نفر از پنجاب و یکه‌اولنگ و یک دانشجوی اکادمی نظامی از پسابند بودند که می‌خواستند در روزهای عید در شهر کابل باشند.

والی غور گفت که عاملان قتل این غیرنظامیان از اعضای طالبان محلی هستند. او افزود که این گروه پیش از این به ولسوالی چارسده حمله کرده اما موفق نشده بودند که مرکز حکومتی را تصرف کنند.

به این مقام دولتی، طالبان به تلافی ناکامی در فعالیت‌های چند روز اخیر خود در ولایت غور، خواستند که حضور خود را با قتل این مسافران نشان دهند.

آقای رحمتی گفت که به دنبال این رویداد با محمدعمر داوودزی و دیگر مقامهای ارشد وزارت داخله/کشور صحبت کرده و خواستار اعزام نیرو به منطقه شده تا شورشیان را بیرون براند.

او افزود هرچند پاسخ قاطعی در این مورد دریافت نکرده اما امیدوار است که درخواست او برای تامین امنیت ولایت غور پذیرفته شود.

مطالب مرتبط