کرزی و رهبران جهان - ۱

دیدارهای حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان با رهبران جهان در طول سالهای گذشته.

توضیح تصویر،

حامد کرزی حال سخنرانی در اجلاس توکیو برای جلب کمک برای بازسازی افغانستان با حضور نمایندگان شصت کشور و سازمان بین‌المللی در ماه ژانویه ۲۰۰۲ .

توضیح تصویر،

آقای کرزی در نخستین سفر خود به عنوان رئیس اداره موقت افغانستان به آمریکا در حال قدم زدن با جورج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا در کاخ سفید، این سفر در اواخر ژانویه ۲۰۰۲

توضیح تصویر،

آقای کرزی در ژانویه ۲۰۰۶ در اجلاس لندن برای افغانستان شرکت کرد. او در این عکس با تونی بلیر نخست وزیر بریتانیا که از تعهد کشور خود برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم در افغانستان سخن گفت، دست می‌دهد.

توضیح تصویر،

در حاشیه اجلاسی در شهر دوشنبه تاجیکستان آقای کرزی در ژوئیه ۲۰۰۶ با محمود احمدی‌ نژاد رئیس جمهوری قبلی ایران دیدار کرد. آقای کرزی در تعادل به برقراری روابط با غرب و کشورهای همسایه به ویژه ایران محتاط بود.

توضیح تصویر،

در سپتامبر ۲۰۰۶ آقای کرزی در سفر بعدی خود با جورج بوش رئیس جمهوری وقت آمریکا و پرویز مشرف رئیس جمهوری سابق پاکستان دیدار کرد. آمریکا بارها سعی کرد روابط پاکستان و افغانستان را بهبود بخشد.

توضیح تصویر،

در ژوئیه ۲۰۰۷ حامد کرزی برای دیدار با وزیران خارجه بیست و پنج کشور به رم پایتخت سفر کرد. این اجلاس برای احیای نهادهای عدلی و قضایی افغانستان و حاکمیت قانون برگزار شده بود.

توضیح تصویر،

ژوئن ۲۰۰۸ پس از اجلاس بین‌المللی پاریس برای جلب کمک‌ها برای افغانستان؛ حامد کرزی با نیکولاس سارکوزی رئیس جمهوری پیشین فرانسه، بان‌کی مون دبیرکل سازمان ملل و کریم آقا خان رهبر اسماعیلیه‌های لورا بوش همسر جورج بوش و کاندولیزا رایس وزیر خارجه پیشین آمریکا.

توضیح تصویر،

حامد کرزی در سفری به بریتانیا در ژانویه ۲۰۱۰، در بحثی مشترک با گوردن بروان نخست وزیر سابق بریتانیا شرکت کرد و به سوالات دانشجویان جوان افغان و بریتانیای پاسخ گفت.

توضیح تصویر،

حامد کرزی روابط خود را در سال‌های حکومتش با سران کشورهای آسیای جنوبی و آسیای مرکزی تقویت کرد. او در شانزدهمین اجلاس کشورهای عضو سارک در آوریل ۲۰۱۰ با (از چپ به راست) مان موهان سینگ نخست وزیر هند، شیخ حسینا نخست وزیر بنگلادیش، جگمی تنلی نخست وزیر بوتان، ماهیندا راج‌پاکسا رئیس جمهوری سریلانکا، محمد نشید نخست وزیر مالدیو، مادو کومار نخست وزیر نپال، یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان و دبیرکل سارک دیدار کرد.

توضیح تصویر،

حامد کرزی، عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه و آصف علی زرداری رئیس جمهوری قبلی پاکستان. در اجلاس سه‌جانبه در ترکیه.

توضیح تصویر،

حامد کرزی با هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا در نوامبر ۲۰۱۱ در کابل.

توضیح تصویر،

کرزی در دومین اجلاس بن در دسامبر ۲۰۱۱ با راهبران کشورهای جهان. آقای کرزی در اجلاس اول بن رئیس اداره موقت شد و ده سال بعد برای ارزیابی یک دهه گذشته در این اجلاس حضور یافت.

توضیح تصویر،

حامد کرزی و قربان‌قلی بیردی‌محمدوا رئیس جمهوری ترکمنستان در شهر ترکمن‌باشی.

توضیح تصویر،

در اوایل سال ۲۰۱۲ آقای کرزی چندین سفر اروپایی داشت و با رهبران کشورهای اروپایی چندین موافتنامه همکاری های درازمدت و راهبردی امضا کرد. او در حال امضای موافقتنامه راهبردی با ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا.

توضیح تصویر،

در ژوئن ۲۰۱۲ آقای کرزی در سفری که به چین داشت، سری به دانشگاه روابط خارجی چین زد و با دانشجویان و استادان این دانشگاه دیدار کرد.

توضیح تصویر،

حامد کرزی در دوازدهمین اجلاس همکاری های شانگهای، پکن چین، ژوئن ۲۰۱۲

توضیح تصویر،

نشست سه جانبه افغانستان، ایران و پاکستان با حضور روسای جمهور سه کشور در پاکستان، فوریه ۲۰۱۲.

توضیح تصویر،

حامد کرزی هنگام پذیرایی از برونیسلاو کوموروفسکی رئیس جمهوری لهستان، در کاخ ریاست جمهوری در کابل، مارس ۲۰۱۲