فرمانده پلیس کابل "بعد از استعفا به کار بازگشت"

Image caption در اوایل ماه نوامبر یک بمبگذار انتحاری خود را تا دفتر آقای ظاهر رساند و خود در حالی آنجا منفجر ساخت که ژنرال ظاهر در دفتر حضور نداشت.

حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل گفته است که ژنرال ظاهر ظاهر که دیروز از مقامش کناره‌گیری کرده بود، به عنوان فرمانده پلیس کابل به کارش ادامه می‌دهد.

ظاهرا ژنرال ظاهر به "درخواست مقامات بلند پایه" به کار خود بازگشت.

آقای استانکزی در مورد دلیل استعفای ژنرال ظاهر چیزی نگفت اما در روزهای اخیر کابل شاهد حملات شدید انتحاری بود که باعث نگرانی مردم شده است. نا امنی روزهای اخیر کابل در سالهای اخیر بی‌سابقه بوده است.

افزایش حملات و نا امنی نشان داده که مقامات دولت جدید افغانستان و نیروهای امنیتی با چالش های جدی روبرو هستند.

هنوز مشخص نیست که ژنرال ظاهر چرا دوباره به کارش بازگشته در حالیکه رسانه‌های محلی دیروز اعلام کردند که استعفای آقای ظاهر از سوی مقامات بلندرتبه پذیرفته شده بود.

حشمت استانکزی، به خبرگزاری فرانسه گفت: "براساس درخواست مقامات بلندرتبه و برای جلوگیری از اخلال در امور امنیتی، از ژنرال ظاهر خواسته شد به کارش ادامه دهد."

او همچنین به تلویزیون یک افغانستان گفت که "استعفای آقای ظاهر از سوی مقامات امنیتی پذیرفته نشد."

آقای ظاهر دیروز در کنفرانس خبری خود در کابل درباره افزایش حملات انتحاری در شهر کابل و سایر شهرهای افغانستان گفت که بعد از امضا موافقتنامه امنیتی میان افغانستان، آمریکا و ناتو حملات انتحاری در این کشور افزایش یافته است.

او تاکید کرد که پلیس برای مقابله با این نوع حوادث امنیتی آمادگی کامل دارد.

در اوایل ماه نوامبر یک بمبگذار انتحاری خود را تا دفتر آقای ظاهر رساند و خود در حالی آنجا منفجر ساخت که ژنرال ظاهر در دفتر حضور نداشت.

مطالب مرتبط