فدراسیون فوتبال افغانستان: هنوز استعفای هفت بازیکن تیم ملی رسمی نیست

Image caption تیم ملی فوتبال افغانستان با قهرمانی در بازیهای جنوب آسیا توانست که لبخند را بر لبان مردم افغانستان بنشاند

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرد که استعفاء هفت بازیکن تیم ملی افغانستان تاکنون به صورت رسمی به فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی فوتبال افغانستان اعلام نشده است.

محمدیوسف کارگر، مربی تیم ملی فوتبال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون این بازیکنان رسما در مورد کنار رفتن شان به فدارسیون چیزی نگفته‌اند.

در روزهای گذشته خبرهای در شبکه‌های اجتماعی افغانستان نشر شد که ۷ بازیکن تیم ملی افغانستان بعد از دیدار با قیرقیزستان که قرار است امروز، سه‌شنبه، برگزار شود، از تیم ملی فوتبال افغانستان خدا حافظی خواهند کرد.

براساس این گزارش اسلام الدین امیری کاپیتان تیم ملی، بلال آرزو، مجتبی فیض، رفیع بارکزی، امرالدین شریفی، فرزاد عطائی و حشمت الله بارکزی به دلیل مشکلات داخلی از تیم ملی افغانستان خدا حافظی می‌کنند.

هنوز علت اصلی این استعفا معلوم نیست و بی‌بی‌سی تلاش کرد که با بازیکنان متذکره صحبت کند ولی موفق به این کار نشد.

طاهر روفی، مسئول فنی فدارسیون فوتبال افغانستان نیز استعفاء این بازیکنان را یک تصمیم احساساتی دانست.

او گفت:"شاید این افراد به دلیل قهر و ناز یا احساسات تصمیم گرفته و بعد از بازی با قیرقیزستان با بازگشت به کشور با کادر فنی نشسته و در زمینه تصمیم می‌گیریم."

آقای رووفی گفت که سرمایه‌گذاری هنگفتی بالای تیم ملی فوتبال افغانستان صورت گرفته و فدارسیون به سادگی این بازیکنان را از دست نخواهد داد.

در ترکیب تیم ملی فوتبال افغانستان شماری از بازیکنان افغان که در خارج این کشور زندگی می کنند، قرار دارند که به گفته آقای روفی بازیکنان که استعفاء شان را اعلام کرده اند همه در داخل کشور زندگی می کنند.

این خبر به نقل از آنان قبل از سفر به قیرقیزستان زمانی‌که در شهر دبی به سر می‌بردنند در شبکه های اجتماعی نشر شد.

فوتبال افغانستان در سالهای گذشته رشد قابل توجه داشته است و چند بار تیم ملی افغانستان توانست، امید و شوق را به این کشور بازگرداند، قهرمانی در مسابقات جنوب آسیا یکی از این موارد بود.

تیم فوتبال افغانستان اخیرا صعود بی سابقه‌ای در رده بندی فیفا داشته و اکنون از جایگاه ۲۰۹ به جایگاه ۱۳۷فیفا صعود کرده است.

مطالب مرتبط