راهپیمایی بر ضد ملا عمر در کابل

ده‌ها نفر از شهروندان کابل پایتخت افغانستان به سازماندهی حزب همبستگی این کشور راهپیمایی را علیه ملا عمر و آمریکا در کابل راه‌اندازی کردند. در این راهپیمایی معترضان خواستار به دادگاه کشاندن رهبری گروه طالبان و کسانی که حامیان ملا عمر می‌خواندند، شدند.

توضیح تصویر،

طرفداران حزب همبستگی در کابل امروز راهپیمایی کردند و از گفت‌وگوهای صلح با گروه طالبان انتقاد کرده و آن را "خیانت" خواندند. عکس‌ها از نصیر بهزاد

توضیح تصویر،

این معترضان همچنین از سیاست‌های دولت انتقاد کردند.

توضیح تصویر،

شرکت‌کنندگان گردهمایی امروز ،سران طالبان را "نوکران آمریکا و پاکستان" خطاب کردند و هر گونه مذاکره با این گروه را مردود دانستند.

توضیح تصویر،

آنها با حمل عکس پیکره‌های تخریب شده بودا و کشتار غیرنظامیان در زمان طالبان و تلفات غیرنظامی انفجارها و حملات انتحاری، گفتند که رهبری گروه طالبان و همکاران آنها باید دادگاهی شوند.

توضیح تصویر،

تصاویری از جریان مجازات افراد در زمانی که طالبان در قدرت بودند هم در میان سایر تصاویر دیده می‌شد.

توضیح تصویر،

سیلی غفار از برگزارکنندگان این راهپیمایی به بی‌بی‌سی گفت: "گروه طالبان در مورد زنده بودن یا مرگ ملا عمر نمی‌دانند . پاکستان برای این گروه می‌گوید که چه کاری کنند و یا نکنند."

توضیح تصویر،

شرکت‌کنندگان در بخشی از راهپیمایی صحنه‌هایی از جریان مجازات افراد توسط گروه طالبان در دهه هفتاد بازسازی کردند. در این عکس صحنه مشهور از کشتن زنی به نام زرمینه در چمن حضوری کابل بازسازی شده است.