امنیت ملی افغانستان: از دو حمله انتحاری در کابل جلوگیری کردیم

حق نشر عکس g
Image caption در ویدئویی که امنیت ملی افغانستان منتشر کرده، دو نفر دیده می‌شوند که پس از مواجه شدن با دو فرد مسلح، پا به فرار می‌گذارند

اداره امنیت ملی افغانستان می‌گوید که از انجام دو حمله انتحاری در کابل، پایتخت، جلوگیری کرده است.

این اداره در خبرنامه‌ای که روز یکشنبه ۱۲ میزان (مهر) به رسانه‌ها فرستاده، گفته است کارمندان امنیت ملی دو نفر را که برای انجام "حملات پی‌درپی انتحاری" وارد شهر کابل شده بودند، از پا درآورده‌اند.

خبرنامه امنیت ملی افزوده که این افراد عضو شبکه حقانی بودند و می‌خواستند در زمان تعطیل شدن مرکز آموزشی پلیس گمرک‌ در حوزه نهم شهر کابل دست به حمله انتحاری بزنند؛ اما پیش آنکه بتوانند مواد انفجاری همراه خود را منفجر کنند، کشته شدند.

امنیت ملی افغانستان یک کلیپ ویدئویی نیز بر روی صفحه رسمی خود در فیسبوک منتشر کرده که در آن دو نفر که یک کیف سیاه به همراه دارند، ظاهرا پس از مواجه شدن با نیروهای امنیتی پا به فرار می‌گذارند.

به نظر می‌رسد که یکی از این افراد پیش از فرار، تلاش می‌کند تا در کیف همراه خود را باز کند اما موفق نمی‌شود. کمی بعد در این ویدئو جنازه‌های دو نفر که لباس‌هایی مشابه با این دو فرد به تن دارند، به صورت مغشوش دیده می‌شود.

شبکه حقانی از گروه‌های مسلح مخالف دولت افغانستان است که در بیش از یک دهه گذشته علیه نیروهای افغان و نظامیان خارجی حاضر در این کشور جنگیده است.

دولت افغانستان این گروه را مسئول تعدادی از خونین‌ترین حملات انتحاری به اهداف نظامی و غیرنظامی در این کشور دانسته است.