مهاجمان طالبان به یک محوطه نظامی در نزدیکی فرودگاه قندهار حمله کردند

شورشیان در یک مکتب در نزدیکی فرودگاه قندهار جابجا شده اند
توضیح تصویر،

شورشیان در یک مکتب در نزدیکی فرودگاه قندهار جابجا شده اند

مقامات در ولایت قندهار گفته‌اند که گروهی از شورشیان مسلح وارد یک محوطه نظامی در نزدیکی فرودگاه قندهار شده اند.

صمیم خپلواک، سخنگوی والی قندهار، به بی‌بی‌سی گفت: "شورشیان در یک مکتب جابجا شده‌اند و به جانب فرودگاه قندهار تیراندازی می‌کنند."

مقامات محلی به مامون درانی، گزارشگر بی‌بی‌سی در قندهار، گفته‌اند که در این درگیری ٩ نفر کشته و ٢٠ نفر دیگر زخمی شده‌اند. اما این مقام‌ها جزییاتی در مورد اینکه کشته و زخمی‌های این حمله چه کسانی هستند، ارائه نکرده‌اند.

نیروهای ویژه ارتش افغانستان به محل رفته‌اند و نبرد میان آنها و شورشیان همچنان ادامه دارد.

مقام‌های محلی پیشتر گفته بودند که آنها فکر می‌کنند که مهاجمان سه نفر هستند و حمله حدود ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت محلی آغاز شد.

گفته شده که مهاجمان به کلاشینکوف و نارنجک مسلح هستند.

شاهدان عینی گفته‌اند که پیش از آغاز تیراندازی صدای دو انفجار در محل نیز شنیده شده است و اکنون دود غلیظی از فراز این مکتب بلند شده است.

قاری یوسف احمدی، یکی از سخنگویان طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته‌است و گفته است که مهاجمان تلفات سنگینی به نیروهای افغان و خارجی وارد کرده اند.

گزارشگر بی‌بی‌سی می‌گوید محوطه‌ای که گفته می‌شود شورشیان وارد آن شده‌اند، شدیدا محافظت می‌شود و در آنجا قول اردو، زون سرحدی، منازل مسکونی نیروهای امنیتی و پایگاه نیروهای آمریکایی قرار دارد.

به گفته او اکنون این سوال مطرح می‌شود که مهاجمان چگونه توانسته‌اند وارد این محوطه شوند.

پیشتر گفته شده بود که پروازها در فرودگاه قندهار متوقف شده‌اند اما سید احمدالله فیضی، مسئول این فرودگاه به بی‌بی‌سی گفته که تنها یک پرواز که قرار بود از قندهار به کابل برود، "به دلیل مشکلات فنی در برنامه پرواز"، با تاخیر روبرو شده است.