رئیس دادستانی لوگر و شش نفر دیگر در حمله مهاجمان انتحاری کشته شدند

حق نشر عکس f

سخنگوی والی لوگر گفته که در حمله مهاجمان انتحاری به مقر دادگاه و دادستانی این ولایت، رئیس جدید دادستانی به همراه شش نفر دیگر کشته شده است.

سلیم صالح به بی‌بی‌سی گفت که محمداکرم نجات به تازگی به عنوان دادستان ولایت لوگر تعیین شده بود و دقایقی پیش از حمله مهاجمان رسما به این سمت معرفی شده بود.

آقای صالح افزود مهاجمان زمانی دست به حمله زدند که شماری از دوستان و خویشاوندان آقای نجات برای گفتن تبریک به او به دفترش آمده بودند.

سخنگوی والی لوگر گفت که در این حمله یکی از مهمانان آقای نجات هم کشته شده و بقیه کشته‌شدگان کارمندان دادستانی و دادگاه استیناف لوگر بوده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته که این حمله را در پاسخ به اعدام شش عضو این گروه در لوگر انجام داده، اما آقای صالح گفت که هیچ عضو گروه طالبان در این ولایت اعدام نشده است.

سخنگوی والی لوگر تعداد مهاجمان را سه نفر گفت، اما نثاراحمد عبدالرحیم‌زی از مسئولان پلیس این ولایت گفت که آن‌ها دو نفر بودند که با لباس زنانه وارد ساختمان دادگاه و دادستانی شدند.

دادگاه استیناف و دادستانی ولایت لوگر از یک ساختمان دوطبقه به صورت مشترک به عنوان دفتر کار خود استفاده می‌کنند.

آقای عبدالرحیم زی به بی‌بی‌سی گفته که مهاجمان انتحاری مجهز به سلاح‌های سبک و نارنجک ساعت ۱۰:۳۰ پیش از ظهر یکشنبه (۱۶ جوزا/خرداد) به دادگاه استیناف و دادستانی لوگر حمله کردند.

آقای عبدالرحیم‌زی افزود مهاجمان با حمله به ساختمان دادگاه و دادستانی، با نیروهای امنیتی درگیر شدند و پس از یک ساعت از پای درآمدند.

او همچنین گفت که ۱۴ نفر از زخمیان از بیمارستان مرخص شده‌اند و بقیه آنها برای درمان بیشتر به بیمارستان‌های کابل فرستاده شده‌اند.

این دومین مورد از حمله مهاجمان انتحاری به دادگاه‌ها در ظرف چهار روز اخیر در جنوب افغانستان است که گزارش می‌شود.

در حمله قبلی چهار مهاجم انتحاری به دادگاه استیناف ولایت غزنی حمله کردند. پلیس غزنی پس از پایان این حمله گفت که نیروهای امنیتی موفق شدند که این حمله را در ظرف ده دقیقه به پایان برسانند.

در این حمله همه چهار مهاجم، یک مامور پلیس و پنج غیرنظامی کشته شدند.