طالبان 'دانشجویی را سر بریدند و در جسدش بمب کار گذاشتند'

حق نشر عکس f
Image caption این دانشجو در دانشکده زراعت دانشگاه فاریاب درس می خواند

سخنگوی والی فاریاب گفته که گروه طالبان یک دانشجو را سر بریده و در شکم جسدش بمب کنترل شونده از دور کار گذاشته و در کنار جاده عمومی قرار دادند.

جاوید بیدار به بی‌بی‌سی گفت که طالبان این دانشجو را شامگاه پریروز (۳۱ اسد/مرداد) در دشت فیض‌آباد واقع در مسیر جاده فاریاب به بلخ از موتر/خودرو حاملش پیاده کردند و دیروز جسد سربریده او را در کنار این جاده گذاشتند.

آقای بیدار افزود وقتی نیروهای امنیتی برای انتقال جسد این دانشجو به دشت فیض‌آباد رفتند، بمب کار گذاشته شده در شکم او را کشف و خنثی کردند.

به گفته او، ستیزه‌جویان طالبان با این نیت در شکم این دانشجو بمب گذاشته بودند که زمانی که نیروی امنیتی برای انتقال آن به جسدش نزدیک شدند، آن را از دور منفجر کنند.

سخنگوی والی فاریاب گفته است که شورشیان طالبان برای ایجاد ترس و وحشت در میان مردم این دانشجوی سال سوم دانشکده کشاورزی دانشگاه فاریاب را سر بریدند و جسد بمبگذاری شده‌اش را در کنار جاده گذاشتند.

او همچنین گفته است که نیروهای امنیتی تحقیقات خود را درباره این رویداد و تحت پیگرد قرار دادن عوامل آن ادامه می‌دهند.

گروه طالبان هنوز درباره این رویداد اظهار نظری نکرده است.

آقای بیدار گفت که منطقه‌ای که طالبان این دانشجو را از موتر پیاده کردند، تحت کنترل دولت است، اما افراد وابسته به این گروه هر از گاهی به آنجا می‌ریزند.

او افزود براساس اطلاعات نیروهای امنیتی، این دانشجو اصلاً ساکن منطقه دره صوف ولایت سمنگان بوده و از شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب عازم شهر مزار شریف بود.

عکس پیکر سربریده او در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.