الیویا نیوتن جان از عود سرطانش خبر داد

همرسانی در Email همرسانی در فیسبوک همرسانی در توییتر همرسانی در واتس‌اپ

Image copyright Reuters
Image caption الیویا نیوتن جان از سال ۱۹۹۲ که به بیماری سرطان پستان مبتلا شد، کمپینی را برای مبارزه با سرطان راه انداخت

الیویا نیوتن جان، بازیگر و خواننده سرشناس در یک برنامه تلویزیونی زنده در استرالیا از ابتلا به سرطان برای بار سوم خبر داد اما گفت که بر آن غلبه خواهد کرد.

ستاره فیلم مشهور "گریس" که اکنون ۶۹ ساله است در برنامه تلویزیونی ساندی نایت گفت که در حال حاضر از ماریجوانای دارویی و انواع ترکیبات طبیعی استفاده می‌کند.

از یک سال پیش توده‌ای در پایین کمر او ایجاد شده که نتیجه سرایت (متاستاز) سرطان پستان درجه چهار او به ستون فقرات است.

در این مصاحبه که فضای احساسی داشت؛ او گفت: "من یکی از میلیونها نفری هستم که با سرطان می‌جنگند - شاید نباید بگویم جنگ- این راه را طی می‌کنند. خیلی‌ها به این مسئله به عنوان مبارزه نگاه میکنند، این حق توست که انتخاب کنی چطور به مسئله نگاه کنی. برای من این بخشی از ماموریت من است."

او گفت در حال حاضر پرتودرمانی می‌کند و روش‌های طبیعی هم "خوب جواب می‌دهند."

"ایمان دارم که بر آن غلبه خواهم کرد و این هدف من خواهد بود."

خانم نیوتن جان از دولت استرالیا خواست که مانند کالیفرنیا، جایی که او زندگی می‌کند، مصرف ماریجوانای درمانی را آزاد کند: "رویای من این است که ماریجوانا در استرالیا هم به زودی در دسترس بیماران سرطانی و افرادی که دردهای سرطان دارند، قرار بگیرد."

الیویا نیوتن جان، که چهار بار جایزه گرمی را دریافت کرده گفت که با وجود لحظه‌های دردناک، "زندگی حرفه‌ای فوق العاده‌ای داشته" و "هیچ شکایتی ندارد."

الیویا بعد از اینکه در سال ۱۹۹۲ از سرطان پستان جان سالم به در برد، "مرکز تحقیقات سلامت و سرطان الیویا نیوتن جان" را در شهر ملبورن استرالیا تاسیس کرد.