مصباح یزدی: در احمدی‌نژاد حالت انحرافی می‌بینم

همرسانی در Email همرسانی در فیسبوک همرسانی در توییتر همرسانی در واتس‌اپ

Image copyright Fars
Image caption آقای مصباح یزدی در زمان ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد از مهم‌ترین حامیان او به شمار می‌رفت

محمدتقی مصباح یزدی ، از روحانیون بانفوذ قم که از حامیان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران به شمار می‌رفت گفته است اعمال و رفتار "امروز" او را تائید نمی‌کند.

آقای مصباح یزدی به سایت خبرآنلاین گفته است در آقای احمدی‌نژاد "اکنون یک حالت انحرافی" می‌بیند.

آقای مصباح یزدی در زمان ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد از مهم‌ترین حامیان او به شمار می‌رفت و در مقطعی حتی گفته بود "اطاعت از رئیس‌جمهور اطاعت از خداست."

Image copyright Mehr
Image caption آقای مصباح یزدی گفته است در آقای احمدی‌نژاد "اکنون یک حالت انحرافی" می‌بیند

آقای مصباح یزدی گفته است "ما هر کسی را، تا مادامی که در مسیر اسلام کار می‎کند، حمایت می‎کنیم؛ طرفداری‎اش می کنیم؛ هر وقت منحرف شد، ما هم از او جدا می‌شویم."

محمدتقی مصباح یزدی از منتقدان سرسخت اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، و حسن روحانی و اصلاح‌طلبان در ایران بوده است.

آقای مصباح یزدی در دور پیشین مجلس خبرگان به دنبال راه افتادن کارزاری علیه او به این مجلس راه نیافت و آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران حضور نداشتن او در مجلس خبرگان را "خسارت" خواند.

محمود احمدی نژاد در ماه‌های اخیر، به شدت از قوه قضائیه و خانواده لاریجانی انتقاد کرده است.

او همچنین وضعیت مدیریت در کشور را زیر سئوال برده و در نامه به آیت‌الله خامنه‌ای هشدار داده است اعتماد مردم "مدت‌هاست از خطوط قرمز عبور کرده و به صفر نزدیک شده است".

تحرکات سیاسی اخیر آقای احمدی‌نژاد در ایران واکنش‌هایی را همراه داشته است. سیاستمداران اصلاح‌طلب از این اقدامات به شدت انتقاد کرده و گفتند که بارها نسبت به مواضع رئیس‌جمهوری پیشین هشدار داده بودند.

قوه قضائیه هم واکنش شدیدی نشان داده و سخنگوی این قوه آقای احمدی‌نژاد را به "لاتی که یک مدت از چشم‌ها افتاده بود و رنج می‌برد" تشبیه کرد و گفت زبان او "هرز شده است و هرچه به زبانش بیاید می‌گوید."