بازی‌های آسیایی؛ بازگشت بسکتبالیست‌های ژاپنی به دلیل پول دادن برای سکس

همرسانی در Email همرسانی در فیسبوک همرسانی در توییتر همرسانی در واتس‌اپ

Image copyright Getty Images
Image caption مسئول کاروان ژاپن عمیقا از مردم این کشور عذرخواهی کرد

چهار بازیکن تیم ملی بسکتبال ژاپن به دلیل پول دادن غیرقانونی برای رابطه جنسی، از دهکده بازی‌های آسیایی در جاکارتای اندونزی اخراج شدند.

به گزارش خبرگزاری کیودو ژاپن، این بازیکنان در حالی که لباس تیم را به تن داشتند برای شام بیرون رفته بودند و بعد به همراه چند زن به هتل بازگشتند.

یاشیرو یاماشیتا، مسئول کاروان ژاپن گفت: "شرمنده‌ام. ما عمیقا عذرخواهی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم ورزشکاران در ادامه طبق مقررات عمل کنند."

مسابقات بسکتبال قبل از افتتاحیه بازی‌ها در روز شنبه آغاز شد و این واقعه بعد از پیروزی پنجشنبه ژاپن مقابل قطر رخ داد. یاماشیتا همچنین گفت که بازیکنان ژاپن، فردی محلی که می‌توانست ژاپنی حرف بزنند را ملاقات کردند و او بود که آن‌ها را به باری که زنان در آن حضور داشتند، برد.

به گفته یاماشیتا این چهار بازیکن چند ساعتی در بار بودند تا این که به همراه چهار زن به هتل بازگشتند و تا صبح جمعه آن‌جا ماندند.

به گفته مسئولان این چهار بازیکن تاکویا هاشیموتو، کیتا ایمامورا، یویا ناگایوشی و تاکوما ساتو بودند. یاماشیتا همچنین گفت که هشت عضو باقیمانده تیم بسکتبال ژاپن رقابت‌ها را ادامه خواهند داد: "این بازیکنان به دلیل کاری که انجام دادند به ژاپن پرواز خواهند کرد. آن‌ها باید الگوهای جامعه باشند نه فقط از نظر توانایی‌های ورزشی بلکه در زمینه‌های دیگر هم باید این گونه باشند."

مسئولان برگزاری مسابقات می‌گویند جاکارتا و پالمبانگ، دیگر شهر مسابقات میزبان ۱۸۰۰۰ ورزشکار است. این مسابقات از شنبه گذشته آغاز شد و تا دوم سپتامبر ادامه دارد.