داوطلب کسب نامزدی حزب دموکرات: انتخابات آمریکا می‌تواند شبیه انتخابات ایران شود

همرسانی در Email همرسانی در فیسبوک همرسانی در توییتر همرسانی در واتس‌اپ

Image copyright AFP
Image caption خانم ویلیامسون نویسنده و فعال اجتماعی است و در نظرسنجی‌ها، رده‌های پایین‌تر را میان سایر کاندیداهای دموکرات دارد

ماریان ویلیامسون ، یکی از داوطلبان کسب نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات سال آینده ریاست‌جمهوری آمریکا گفته است انتخابات این کشور می‌تواند شبیه انتخابات در کشوری مانند ایران شود.

خانم ویلیامسون که نویسنده و فعال اجتماعی است و در نظرسنجی‌ها، رده‌های پایین‌تر را میان سایر کاندیداهای دموکرات دارد در جمع هوادارانش در باره آنچه "توهم انتخاب" در انتخابات آمریکا خوانده سخن گفته و انتقادهایی از رسانه‌ها و نخبگان سیاسی مطرح کرده است.

طبق نظرسنجی‌ها، در میان نامزدهای حزب دموکرات، جو بایدن، معاون باراک اوباما در صدر قرار دارد. برنی سندرز در رده دوم است و کاملا هریس، الیزابت وارن، و پیت بودجج در رده‌های بعدی قرار دارند.

خانم ویلیامسون گفته است "نه تنها آنها (نخبگان و جریان حاکم) به ما می‌گویند در باره چه چیزی باید صحبت کنیم بلکه آنها به ما می‌گویند چه کسی را هم باید انتخاب کنیم."

خانم ویلیامسون گفته است این کار شبیه کشورهایی مانند ایران است، "جایی که به هر کسی که بخواهی می‌توانی رای بدهی البته از میان افرادی که می‌گویند می‌توانی به آنها رای بدهی."

او گفته است کشورش امروزه "وضعیتی مشابه دارد."

خانم ویلیامسون ساعتی بعد در بیانیه‌ای به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت منظورش "مقایسه مستقیم" آمریکا با ایران نبوده است.

خانم ویلیامسون توجه برخی رای‌دهندگان را پس از اولین مناظره به خود جلب کرد.

خانم ویلیامسون تجربه‌ای در عرصه سیاست ندارد. او نویسنده کتاب‌های پرفروشی است و برای توییت‌هایی که حال و هوای عمدتا معنوی دارند مشهور است.