غول سریال بازی تاج و تخت درگذشت

رکورد نیل فینگلتن سال ۲۰۰۷ به طور رسمی در کتاب گینس ثبت شد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

رکورد نیل فینگلتن سال ۲۰۰۷ به طور رسمی در کتاب گینس ثبت شد

نیل فینگلتن، بازیگر نقش غول در سریال بازی تاج و تخت که با ۲ متر و ۴۴ سانتیمتر قد بلند‌ترین انسان بریتانیا بود درگذشت.

فینگلتن ۳۶ ساله قبل از این که وارد دنیای بازیگری شود در آمریکا بسکتبال بازی می‌کرد. او پس از بازی در دانشگاه‌های آمریکا به گفته خودش در کشورهای یونان، ایتالیا و اسپانیا به صورت حرفه‌ای به بسکتبال ادامه داد.

منبع تصویر، GEOFF CADDICK

توضیح تصویر،

شماره کفش آقای فینگلتن ۵۰ و طول ساق پایش حدود یک متر بود

آقای فینگلتن که در سال ۲۰۰۷ به طور رسمی به عنوان بلندترین فرد بریتانیا انتخاب شد، بازیگر نقش هیولایی به نام "فیشر کینگ" در سریال دکتر هو هم بود.

نیل فینگلتن درباره تصمیمش برای ورود به دنیای بازیگری پس از بازنشسته شدن از بسکتبال به دلیل مصدومیت گفت: "ده‌ها میلیون نفر در این مملکت زندگی می‌کنند و من بلند‌ترینشان هستم که مورد خیلی خاصی است. برای همین چرا از آن به عنوان امتیازی برای شناخته شدن استفاده نکنم، نه فقط برای بلند قد بودن که برای داشتن استعداد در بازیگری."

شماره کفش آقای فینگلتن ۵۰ و طول ساق پایش حدود یک متر بود. او در هنگام تولد بیش از ۶ کیلوگرم وزن داشت و در ۱۱ سالگی طول قامتش به ۲۱۳ سانتیمتر رسید.

درگذشت آقای فینگلتن با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. از جمله تام بلنکینساپ، نماینده مجلس بریتانیا در توییتر نوشت: "یک خبر ناراحت‌کننده در مورد آقای فینگلتن... فقط ۳۶ سالش بود، خیلی خیلی ناراحت‌کننده است."

گروه اشخاص بلند قد نیز با انتشار بیانیه‌ای در فیسبوک نوشت: "با تاسف متوجه شدیم که نیل فینگلتن، بلندترین بریتانیایی در روز شنبه درگذشت. با خانواده او همدردی می‌کنیم."

بلند قامت‌ترین انسان زنده سلطان کوزن از ترکیه است که ۲ متر و ۵۳ سانتیمتر قد دارد.