'اینجا همه چیز خوب است' در آپارات

توضیح ویدئو،

'اینجا همه چیز خوب است' در آپارات

این هفته در آپارات فیلم 'اینجا همه چیز خوب است' ساخته پوریا آذربایجانی به‌نمایش در‌می‌آید.

درباره فیلم

تجاوز جنسی و عواقب روحی آن برای قربانی تجاوز و خانواده‌اش یکی از دست‌مایه‌های مورد توجه سینماگران در دنیاست و فیلم‌های زیادی در این‌باره از زوایای گوناگون ساخته شده است، از خشم و انتقام قربانی گرفته تا برخورد قانون و به مجازات رسیدن متجاوز و از جنبه‌های روان‌شناختی گرفته تا فیلم‌های اکشن و پرحادثه. این تم در سینمای ایران هم پر‌طرفدار بوده است و پس از دوره رکودش در دوران جنگ و دهه هفتاد، متناسب با گسترش خشونت در جامعه، بار دیگر موضوع فیلم‌های ایرانی شده است. پوریا آذربایجانی، فیلم‌‍ساز هم در یکی از تجربه‌های سینمایی خودش به سراغ این موضوع رفته و در فیلم 'اینجا همه چیز خوب است' به زندگی دختری جوان و در آستانه ازدواج و سفر به خارج پرداخته است.

منبع تصویر، unknown

توضیح تصویر،

نمایی از 'اینجا همه چیز خوب است'

ویژگی فیلم

'اینجا همه چیز خوب است' ساخته پوریا آذربایجانی یک تصویر مینیمالیستی و سینمایی از آسیب‌های روانی ناشی از تجاوز، در جامعه‌ای خشونت‌زده است. جامعه‌ای که هنوز به رغم ظاهر مدرن‌اش درگیر سنت‌ها و نگاه‌های سنت‌گرا است.

این فیلم با بودجه و امکانات محدود ساخته شده است.

درباره کارگردان

توضیح تصویر،

پوریا آذربایجانی، نویسنده و کارگردان

پوریا آذربایجانی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس، متولد ۱۳۶۰ در تهران و دانش‌آموخته تاتر در ایران است. او کارش را در این حرفه با ساخت فیلم‌های کوتاه و نیز دست‌یاری کارگردانی در فیلم‌های سینمایی شروع کرد و با ساخت چند تله فیلم و فیلم بلند سینمایی ادامه داده است. فیلم‌های او در چندین جشنواره داخلی و بین‌المللی به‌نمایش درآمده‌آند و او را صاحب جوایزی کرده‌اند. از او قبل‌تر فیلم 'روایت‌های ناتمام ' در برنامه آپارات به نمایش درآمده است. از فیلم‌های بلند دیگر او به جز این دو فیلم می‌توان به فیلم‌های 'تجریش ناتمام (۱۳۹۰) ، اروند ( ۱۳۹۴) و جشن دلتنگی (۱۳۹۶) اشاره کرد.

درباره کارشناس برنامه

توضیح تصویر،

فرید اسماعیل‌پور، پژوهش‌گر سینما

فرید اسماعیل‌پور فیلم‌ساز، پژوهش‌گر و دانشجوی مقطع دکترای سینما در دانشگاه سوربن فرانسه است. فعالیت سینمایی خود را در نوجوانی با تحصیل در دوره‌های آموزش فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران و ساخت فیلم‌های کوتاه تجربی آغاز کرد. پس از آن او کوشید تا با ساخت سه فیلم مستند درباره موسیقی فولکلور خراسان و یک فیلم درباره شیخ احمد جامی، صوفی و شاعر قرن ششم (مجموعه فرهنگ فولکلوریک خراسان)، سهم خود را در حفظ و انتقال این فرهنگ ایفا کند. وی تا کنون هشت فیلم مستند و چهار فیلم کوتاه داستانی و تجربی در کارنامه خود دارد و در کنار فیلم‌سازی به عنوان مترجم و منتقد با نشریه‌های سینمایی همکاری می‌کند. او عضو هیئت تحریریه مجله سینمایی 'سینما-چشم ' نیز است. بعضی از فیلم‌های او عبارت‌اند از: 'نامه ایرانی '۱۳۹۲، 'آوریل بی رحم ترین ماههاست'(۱۳۹۰) ،'نیمکت سنگی'( ۱۳۸۹) و 'ژنده پیل' (۱۳۸۷).

گفتگوی آپارات

گفتگوی آپارات با فرید اسماعیل‌پور پژوهشگر سینما درباره فیلم 'اینجا همه چیز خوب است' ساخته پوریا آذربایجانی را اینجا تماشا کنید.

توضیح ویدئو،

گفتگوی آپارات

زمان پخش برنامه آپارات :

جمعه ساعت ۲۱:۰۰ ایران

شنبه ساعت ۱۳:۰۰ ایران

یکشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران

سه‌شنبه ساعت ۱۵:۳۰ ایران

چهارشنبه ساعت ۲۴:۰۰ ایران

و پنج‌شنبه ساعت ۲۲:۳۰ اروپای مرکزی

آرشیو برنامه های آپارات

برای دسترسی به صفحات برنامه‌های گذشته آپارات روی اینجاکلیک کنید.

مشاهده برنامه از طریق وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی

این فیلم در ساعات اعلام شده در جدول فوق از طریق کلیک بر روی اینجا، لینک پخش زنده تلویزیون وب‌سایت بی‌بی‌سی فارسی

و یا اینجا، لینک پخش زنده تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در کانال بی‌بی‌سی فارسی در یو‌تیوب نیز قابل مشاهده است.

آدرس پست الکترونیک برنامه آپارات: aparat@bbc.co.uk

آدرس فیس بوک برنامه آپارات: https://www.facebook.com/aparatonbbc

می توانید از طریق پنجره زیر هم با ما تماس بگیرید: