فیلم 'سریع و خشمگین ۸' رکورد فروش جهانی را شکست

وین دیزل

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

وین دیزل در تمام فیلم‌های مجموعه سریع و خشمگین حضور داشته اشت

فیلم "سرنوشت خشمگین"، هشتمین فیلم از مجموعه سریع و خشمگین (ّ Fast & Furious) در نخستین نمایش رکورد فروش جهانی را شکست.

فروش جهانی این فیلم اکشن در آغاز تعطیلات عید پاک، دست‌کم به ۵۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار رسید. این بیشترین فروش یک فیلم در نمایش آغازین است. رکورد قبلی متعلق به فیلم "جنگ ستارگان: نیرو بیدار بر می‌خیزد" بود که فروش نخستین نمایش آن به ۴۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار رسید.

این در حالی است که فروش اولیه این فیلم در آمریکا در مقایسه با قسمت‌های قبلی این مجموعه، کاهش چشمگیری داشت. فروش اولیه "خشمگین ۷" در آمریکا دو سال پیش ۱۴۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بود. بود اما "سرنوشت خشمگین" امسال در اولین نمایش ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش کرد، یعنی کاهش حدودا ٣٢ درصدی فروش.

با این وجود، این فیلم تقریبا حدود دو سوم کل فروش آمریکا در تعطیلات آخر هفته را به خود اختصاص داد. نزدیک‌ترین رقیب "سرنوشت خشمگین"، فیلم "بچه رئیس" (The Boss Baby) بود که فروش آن ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود.

مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین در سال ۲۰۰۱ شروع شد و از آن زمان، این فیلم‌های اکشن که مجموعه‌ای از تعقیب و گریز ماشین‌ها، کورس انداختن در خیابان و تصادف است با محبوبیت قابل توجهی روبرو شده است.

سریع و خشمگین ۸، بیشترین موفقیت را در چین داشت و در سه روز ۱۹۰ میلیون دلار فروش کرد.

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

شارلیز ترون، هنرپیشه متولد آفریقای جنوبی از دیگر بازیگران فیلم سرنوشت خشمگین است

وین دیزل، هنرپیشه‌ای که در تمامی فیلم‌های این مجموعه حاضر بوده، پس از موفقیت تازه‌ترین فیلم سریع و خشمگین گفت که احساس "قدردانی"، "فروتنی" و "رستگاری" می‌کند.

در فیلم سرنوشت خشمگین به کارگردانی فلیکس گری گری، همچنین شارلیز ترون، ترسی گیبسون و لوداکریس بازی می‌کنند. فیلم‌های بعدی این مجموعه قرار است در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ روی پرده بروند.