کتاب تازه تالکین پس از ۱۰۰ سال چاپ شد

جان رونالد روئل تالکین

تازه‌ترین کتاب نویسنده مجموعه محبوب 'ارباب حلقه‌ها '، ۱۰۰ سال پس از شکل گرفتن طرح اولیه آن در ذهن جان رونالد روئل تالکین، به چاپ رسید.

'برن و لوتین ' (Beren and Lúthien) که توسط کریستوفر تالکین، پسر آقای تالکین ویراش شده، بازگو کننده بخش‌هایی از داستانی است که تالکین در کتاب 'سیلماریلیون ' به آن‌ها پرداخته بود.

تالکین نوشتن این کتاب را پس از بازگشت از نبرد سم جنگ جهانی اول و در سال ۱۹۱۶ آغاز کرد. این نبرد یکی از بزرگترین و خونین‌ترین نبردهای تاریخ بشر بوده و در آن حدود یک میلیون نفر کشته یا زخمی شدند.

این کتاب تالکین یک "داستان عمیقا شخصی" توصیف شده است.

نشر هارپرکالینز تازه‌ترین کتاب تالکین، 'برن و لوتیئن ' را امروز (پنج‌شنبه ۱ ژوئن ۲۰۱۷)و در دهمین سالگرد چاپ 'فرزندان هورین 'منتشر کرده است.

داستان 'برن و لوتیئن ' بازگو کننده ماجراها و سرنوشت دو عاشق است: یک مرد فانی، و یک اِلف فناناپذیر که تصمیم می‌گیرند از ملکور، موجودی شرور، دزدی کنند.

کریستوفر تالکین، که هم‌اکنون ۹۲ ساله است، به طرحی که پدرش در خاطر داشت وفادار مانده و داستان ماجراها و ساختار اصلی را حفظ کرده است.

مجموعه 'ارباب حلقه‌ها ' برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ منتشر شد. این مجموعه یکی از موفق‌ترین آثار تاریخ ادبیات بوده و بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

جان رونالد روئل تالکین در سال سوم ژانویه سال ۱۸۹۲ در آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او که در داشنگاه آکسفورد تحصیل کرد - و بعدها هم در آنجا درس داد - بین سال‌های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۰ عضو ارتش بریتانیا بود، و در نبرد سم هم حضور داشت.

بسیاری از پژوهنده‌های آثار تالکین می‌گویند که نوشتن مجموعه‌های تخیلی که برای او راهی بود تا با آنچه در طول جنگ تجربه کرده بود و روحش را آزار می‌داد کنار آید.

جان رونالد روئل تالکین در دوم سپتامبر ۱۹۷۳ در شهر بورنموث بریتانیا درگذشت.