هدر منزیس - اوریچ، از بازیگران اشک‌ها و لبخند‌ها در گذشت

هدر منزیس در سمت راست جولی اندروز در فیلم اشک‌ها و لبخند‌ها حق نشر عکس Ronald Grant Archive
Image caption هدر منزیس در سمت راست جولی اندروز در فیلم اشک‌ها و لبخند‌ها

"هدر منزیس- اوریچ " که در فیلم "اشک‌ها و لبخند‌ها " نقش "لوئیزا فن ترپ " را بازی می‌کرد در سن ۶۸ سالگی در گذشت.

درگذشت خانم منزیس را "راجرز و همرستاین "، موسسه‌ای که حقوق موزیکال اشک‌ها و لبخندها را در اختیار دارد اعلام کرده است.

پزشکان چهار هفته پیش سرطان مغز او را تشخیص دادند و شب کریسمس او درگذشت.

پسرش که رایان نام دارد به نشریه تی‌ام‌زی گفته که مادرش "هنرپیشه و بالرین بود و کسی که از زندگی بسیار لذت می‌برد. "

هدر منزیس متولد تورنتو بود و در سال ۱۹۶۵ که فیلم پخش شد تازه پانزده سال سن داشت. اشک‌ها و لبخندها در آن سال ده اسکار گرفت که از آن جمله اسکار بهترین فیلم بود.

او در فیلم نقش فرزند سوم خانواده فن‌ترپ را بازی می‌کرد که شر و شور بود. نقش‌های دیگری که او در سینما و تلویزیون بازی کرد به موفقیت این نقشش نبودند.

در ۲۳ سالگی عکس برهنه او را مجله پلی‌بوی منتشر کرد. خانم منزیس درباره تصمیمش بر انتشار چنان عکسی گفته که برای پدر و مادر مذهبی‌اش آن عکس بسیار گران تمام شد.

بعد از یک ازدواج که به طلاق انجامید، در سال ۱۹۷۵ او با رابرت اوریچ، بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون ازدواج کرد. آنها تا سال ۲۰۰۲ که رابرت درگذشت با هم زندگی می‌کردند و سه فرزند هم داشتند.

"کیم کارات " که نقش خواهر کوچکتر خانواده را در فیلم اشک‌ها و لبخندها بازی می‌کرد در توییتر از درگذشت "دوست خوب " و خواهرش در فیلم ابراز تاثر کرده است.

تد شاپین، از موسسه راجرز و همرستاین، خانم منزیس را "عضوی از خانواده " توصیف کرد و گفت: "هدر همیشه عضو خوشحال و مثبت‌اندیش گروه بود. همیشه دلش می‌خواست در دورهمی بعدی شرکت کند. ما همگی از شناخت او در زندگی خوشحالیم. او با خوشنودی برای همیشه در آن فیلم زیبا زندگی خواهد کرد. دلمان برایش تنگ می‌شود. "

هدر منزیس چهارده ماه بعد از شارمین کار که نقش دختر بزرگ خانواده را در فیلم بازی می‌کرد در گذشت.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption از چپ به راست: هدر منزیس - اوریچ (لوئیزا)، دبی ترنر (مارتا) و کیم کارات (گرتل) در پنجاهمین سالگرد تولید فیلم - ۲۰۱۵