کریستوفر پلامر جای کوین اسپیسی را گرفت، نامزد گلدن‌گلوب شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption کریستوفر پلامر به جای کوین اسپیسی در فیلم تمام پول‌های دنیا نقش پل گتی را بازی کرده است

گلدن گلوب امسال که اولین مراسم اهدای جوایز سینمایی بعد از رسوایی‌های جنسی هاروی واینستین و موجی است که در این مورد در هالیوود ایجاد شد، روز یکشنبه، هفتم ژانویه ۲۰۱۸ ، برگزار می‌شود.

کریستوفر پلامر که بعد ازمتهم شدن کوین اسپیسی به آزار جنسی در فیلم "تمام پول‌های دنیا" جایگزین او شد، در مراسم هفتاد و پنجمین گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شده است.

ریدلی اسکات، کارگردان "تمام پول‌های دنیا" در فرصتی کوتاه و در حالی که مدت زیادی به اکران فیلمش نمانده بود، تمام صحنه‌های مربوط به کوین اسپیسی را از این فیلم حذف کرد و کریستوفر پلامر را جایگزین او کرد. پلامر در این فیلم نقش جان پل گتی، یک میلیاردر بدنام را بازی می‌کند.

کوین اسپیسی به خاطر اتهامات آزار جنسی از یک فیلم هالیوودی حذف شد

قطع همکاری نت‌فلیکس با کوین اسپیسی

کوین اسپیسی بعد از اتهام آزار جنسی عذرخواهی کرد

داستین هافمن، بازیگر سرشناس برنده اسکار هم به آزار جنسی متهم شد

هلن میرن (برای فیلم در جستجوی فراغت)، جودی دنچ (برای فیلم ویکتوریا و عبدل) و گری اولدمن (برای فیلم تاریکترین ساعت که درباره وینستون چرچیل است) هم نامزد دریافت گولدن گلوب هستند.

قرار بر این است که اوپرا وینفری هم در این مراسم جایزه‌ای بابت نقش موثرش در دنیای برنامه‌های سرگرم کننده دریافت کند.

قرار است لباس‌هایی که اهالی هنر در حال عبور از فرش قرمز بر تن دارند به نشان مقابله با آزار جنسی، سیاه باشد.

نخستین بار آنتونی رپ، بازیگر ۴۶ ساله آمریکایی چند هفته پیش اعلام کرد در زمانی که ۱۴ ساله بوده، مورد آزار جنسی کوین اسپیسی قرار گرفته است.

افشای این اخبار زندگی حرفه‌ای آقای اسپیسی را تحت تاثیر قرار داد تا حدی که نت‌فلیکس هم همکاری خود را با او متوقف کرد.

پیش از آن هاروی واینستین از تهیه‌کنندگان فیلم‌های مشهوری مانند شکسپیر عاشق، سخنرانی پادشاه و پالپ فیکشن و برنده اسکار هم در پی مطرح شدن یک رشته اتهامات مربوط به آزار جنسی زنان موضوع خبرها بود. واینستین رئیس و بنیانگذار شرکت فیلم‌سازی واینستین از این شرکت هم بر کنار شد.