مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی؛ انتقاد از صدا و سیما و پخش پیام بهروز وثوقی

تشییع ناصر ملک مطیعی

منبع تصویر، Irna

پیکر ناصر ملک‌مطیعی ستاره سینمای ایران با حضور گسترده مردم و تعداد زیادی از هنرمندان در مقابل یکی از ساختمان‌های خانه سینما در مرکز تهران تشییع شد.

در این مراسم صدای بهروز وثوقی، ستاره دیگر سینمای ایران و همکار قدیمی ناصر ملک‌مطیعی پخش شد که می‌گفت ناراحت است که بعد از چهل سال که صدایش در ایران شنیده می‌شود، باید با غم و اندوه از دست دادن "یک برادر" با مردم صحبت کند.

آقای وثوقی در این پیام تلفنی گفت که ناصر ملک مطیعی که مانند خودش با ممنوعیت و محدودیت روبرو بود، "سی سال بر پرده سینما محبوب دل مردم بود و چهل سال هم خارج از پرده سینما محبوب مردم ماند."

سخنان بهروز وثوقی که با ابراز احساسات حاضران روبرو شد، با این جمله پایان یافت که "ناصر و فردین ستون‌های سینمای ایران خواهند ماند".

حضور پلیس و نیروهای امنیتی در این مراسم پررنگ بوده و در حاشیه آن درگیری‌هایی هم رخ داده است. بنا بر گزارش‌ها پلیس برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک‌آور استفاده کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ هم گفته است که که گروهی از تشییع‌کنندگان "شروع به حاشیه‌پردازی و شعار دادن کردند که با حضور ماموران متفرق شدند".

ببینید و بشنوید:

ناصر ملک‌مطیعی که در کنار محمدعلی فردین و بهروز وثوقی، از فعال‌ترین ومحبوب‌ترین بازیگران سینمای ایران پیش از انقلاب اسلامی بود، در چهار دهه گذشته با محدودیت و ممنوعیت شدیدی برای حضور دوباره در سینمای ایران روبرو بود.

او روز پنج خرداد ۱۳۹۷ در سن ۸۸ سالگی در تهران درگذشت.

منبع تصویر، Ilna

توضیح تصویر،

مسعود کیمیایی، پرویز پرستویی و سعید راد در مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی در تهران

شعار علیه صدا و سیما

در مراسم بدرقه پیکر او، حاضران با شعارهایی علیه صدا و سیمای ایران به ایجاد محدودیت تصویری برای این ستاره قدیمی اعتراض کردند.

پرویز پرستویی، بازیگر سینما هم که از جمله سخنرانان این مراسم بود با حمله‌ای تند به رادیو تلویزیون دولتی ایران به طور مشخص از مهران مدیری انتقاد کرد که چرا به سانسور آقای ملک‌مطیعی در برنامه "دورهمی" اعتراض نکرده است. ناصر ملک‌مطیعی مهمان یکی از قسمت‌های برنامه دورهمی مهران مدیری بود اما این قسمت از برنامه او پخش نشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای پرستویی درگذشت ناصر ملک‌مطیعی را به "پوری بنایی، انوشیروان روحانی، سعید راد، نصرت کریمی و همه هم‌نسلان او" تسلیت گفت.

منبع تصویر، Ilna

توضیح تصویر،

فرامرز قریبیان و پوری بنایی، بازیگران هم‌کار و هم‌نسل ناصر ملک‌مطیعی در مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی

مسعود کیمیایی، کارگردان سینمای ایران که با ناصر ملک‌مطیعی همکاری کرده بود در این مراسم گفت: "ما از اینکه هنرمندمان رفت ناراحتیم ولی اینجا ماندن و فیلمسازی هم خیلی سخت است. من دلتنگ بهروز وثوقی هستم چون از نوجوانی با هم کار کردیم. کسی که اینجا مانده خیلی سختی کشیده است. من به ناصر ملک مطیعی که با او قیصر را کار کردم تعظیم می‌کنم."

بعد از برگزاری مراسم تششیع، پیکر ناصر ملک‌مطیعی در قبرستان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

منبع تصویر، Mehr

منبع تصویر، Irna

توضیح تصویر،

مهناز افشار در میان تعدادی از هنرمندان حاضر در مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی

منبع تصویر، Mehr

منبع تصویر، Ilna

توضیح تصویر،

فاطمه معتمد آریا در مراسم تشییع ناصر ملک‌مطیعی

منبع تصویر، Irna

منبع تصویر، Irna