ادریس البا، جیمز باند بعدی؟

ادریس البا

منبع تصویر، PA

ادریس البا، بازیگر بریتانیایی در توییتر خود جمله‌ای نوشته که به نظر می‌رسد نشانه‌ احتمالی بازی در نقش جیمز باند بعدی است.

چند روز پس از این که گفته شد که به البا بازی در نقش باند پیشنهاد شده، او توییت کرد: "اسم من البا است؛ ادریس البا." جمله‌ای که اشاره به یکی از معروف‌ترین جمله‌های جیمز باند دارد.

در فیلم‌های اخیر جیمز باند، دنیل کرگ نقش این جاسوس بریتانیایی را بازی می‌کند اما او سال آینده برای آخرین بار در این نقش ظاهر می‌شود.

شایعه حضور البا در نقش جیمز باند از سال ۲۰۱۴ شنیده می‌شود؛ شایعه‌ای که تا کنون این بازیگر آن را نه تایید نه تکذیب کرده است.

منتقدان می‌گویند این بازیگر ۴۶ ساله برای ایفای نقش باند، زیادی مسن است اما او تا کنون تسلیم نظر منتقدان نشده است.

حدود یک هفته قبل اخباری منتشر شد که باربارا براکلی، تهیه‌کننده مجموعه فیلم‌های جیمز باند گفته است زمان استفاده از یک بازیگر غیر سفید‌پوست در نقش باند فرارسیده است. آنتوان فوکوا، کارگردان سینما در گفتگو با روزنامه دیلی استار گفت که خانم براکلی به او گفته است که "سرانجام یک بازیگر سیاه‌پوست" نقش باند را بازی می‌کند.

باربارا براکلی، دختر آلبرت براکلی، تهیه‌کننده نامداری است که تولید فیلم‌های جیمز باند در دهه ۱۹۶۰ میلادی با بازی شون کانری را به عهده داشت.

بازی یک بازیگر سیاه‌پوست در نقش جیمز باند منتقدانی هم دارد و شماری می‌گویند شخصیت جیمز باند به گونه‌ای پی‌ریزی نشده که مناسب بازیگران سیاه‌پوست باشد.

دیوید بلک از انجمن جهانی هواداران جیمز باند می‌گوید: "یان فلمینگ این شخصیت را خلق کرده و این هنر او است. بدون شک شما باید همان چیزی را انجام دهید که او می‌خواست وگرنه معلوم نیست کار به کجا ختم می‌شود."

آقای بلک البته پیشنهاد نقش دیگری را برای ادریس البا در مجموعه باند داد: "او قطعا می‌تواند گزینه‌ای عالی برای نقش دشمن جیمز باند باشد. به نظر من شما باید همیشه مفهوم باند را در ذهن داشته باشید. مردم او را به شکل شون کانری تصور می‌کنند؛ تصویری که احتمالا نزدیک‌ترین تصویر به چیزی است که یان فلمینگ توصیف می‌کند."

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

شون کانری (نخستین باند) آمادزه بازی در سکانس کازینوی فیلم گلوله آتشین، چهارمین فیلم از مجموعه جیمز باند، می‌شود.

فیلم بعدی جیمز باند در اکتبر ۲۰۱۹ نمایش داده می‌شود، فیلمی که پنجمین و به احتمال فراوان آخرین حضور دنیل کرگ در نقش باند است.

او پس از شون کانری، جرج لازنبی، راجر مور، تیموتی دالتون و پیرس برازنان ششمین بازیگری بود که در نقش جیمز باند ظاهر شده است. دنیل کرگ همواره گفته بود که دوست دارد در اوج با این نقش خداحافظی کند.

رقیبان احتمالی ادریس البا برای بازی در نقش جیمز باند بازیکنانی مانند تام هاردی، مایکل فاسبیندر و اِیدن ترنر (بازیگر نقش پولدارک) هستند.