کیهان کلهر جایزه وومکس خود را به محمدرضا شجریان تقدیم کرد

توضیح ویدئو،

جایزه وومکس که کلهر به شجریان تقدیم کرد‏

کیهان کلهر، اهنگساز و نوازنده کمانچه جایزه وومکس خود را به محمدرضا شجریان تقدیم کرد.

دیروز در شهر تامپر فنلاند بیستمین جایزه جهانی موسیقی "وومکس" در مراسمی به کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده کمانچه و سه‌تار اهدا شده بود.

توضیح ویدئو،

کیهان کلهر، برنده جایزه موسیقی وومکس ٢٠١٩‏

آقای کلهر پس از دریافت جایزه وومکس هنرمند سال گفت: "معمولا پیش نمی‌آید که انسان وقتی زنده است مورد تجلیل واقع شود. از این رو بسیار مفتخرم و تحت تاثیر قرار گرفتم، هرچند من این جایزه را یک دستاورد شخصی محسوب نمی‌کنم. سال‌های بسیاری مرارت، دانش و پشتکار، پیشینه موسیقی ایرانی است که من محصولِ آن گذشته و پیشینه هستم. امروز مفتخرم که این جایزه را از طرف تمام جامعه موسیقی ایرانی می‌پذیرم و به نمایندگی از جامعه موسیقی ایرانی آن را به استاد محمدرضا شجریان، استاد بزرگ موسیقی ایرانی که چند سالی است در بستر بیماری است و دلتنگ شنیدن صدایشان و بودنشان هستیم، تقدیم می‌کنم. امیدوارم که حالشان خوب باشد و این هدیه را بزرگوارانه از من بپذیرند."

توضیح ویدئو،

کلهر به همراه گروه جاده ابریشم برنده گرمی شد

همایون شجریان، خواننده و پسر محمدرضا شجریان در اینستاگرام از کیهان کلهر قدردانی کرد: "تبریک بسیار کیهان جان، همانطور که اشاره کردی پدر هنوز مراحل بیماری‌شان را می‌گذرانند و متاسفانه در شرایطی نیستند که دست به قلم شوند. مانند همیشه در اوج باشی و افتخار آفرین برای هنر این سرزمین و دوستدارانش. سپاسگزار از محبت و معرفتت."

وومکس طرح حمایت از موسیقی جهانی و مقر آن برلین آلمان است. وومکس یکی از مهمترین جوایز جهانی موسیقی ملل را اهدا و در شهرهای مختلف اروپا برنامه‌هایی برگزار می‌کند.