مجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری در هفته گذشته (۳۰ می -۵ ژوئن ۲۰۲۰) که در نقاط مختلف دنیا منتشر شده‌اند.

جورج فلوید

منبع تصویر، Scott Olson

توضیح تصویر،

فردی با لباس فیلم اسپایدرمن ( مرد عنکبوتی) در حال پاکسازی شهر از شورش های ناشی از مرگ جورج فلوید. آقای فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله، ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه زیر فشار زانوی یک افسر سفیدپوست پلیس بود و جان باخت.

مرگ جورج فلوید

منبع تصویر، Elijah Nouvelage

توضیح تصویر،

یکی از معترضین در اعتراض به مرگ جورج فلوید صورتش را نقاشی کرده است.

منبع تصویر، Alex Wong

توضیح تصویر،

اعتراضات آمریکا به جورج فلوید، مرد ۴۶ ساله آمریکایی که روز دوشنبه کشته شد. در فیلمی که از صحنه مرگ او وجود دارد، جورج فلوید در حالی که به سختی نفس می‌کشد، به پلیس سفید پوستی که ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه زانویش را روی گردن او گذاشته و فشار می‌دهد، می‌گوید: "نمی‌توانم نفس بکشم". انتشار این فیلم اعتراض و خشم بسیاری از آمریکایی‌ها را برانگیخت.

منبع تصویر، AFP

توضیح تصویر،

پلیس و گارد ملی با استفاده از گاز اشک آور،‌ گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی تظاهرکنندگانی را به که طور مسالمت آمیز در برابر پارک مقابل کاخ سفید تجمع کرده بودند، متفرق کردند تا دونالد ترامپ بتواند پس از سخنانش از کلیسای سنت جان که زد و خوردهای یکشنبه شب آتش گرفته بود، دیدن کنند و خبرنگاران از آنها عکس بگیرند.

منبع تصویر، NASA

توضیح تصویر،

داوگ هرلی و باب بنکن، دو فضانورد آمریکایی که با یک فضاپیمای متعلق به بخش خصوصی به مدار زمین پرتاب سفر کرده‌اند، در ایستگاه بین المللی فضایی مستقر شده اند. برای ایجاد رنگ متفاوت این عکس با فیلم مادون قرمز عکاسی شده است.

منبع تصویر، EUROPA PRESS

توضیح تصویر،

تظاهرات کارگری پس اخراج حداکثر ۵۳۴ کارگر از دو کارخانه در سن سیبرائو، اسپانیا.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

بیماری مبتلا به کرونا بعد از بیرون آمدن از ICU به عنوان بخشی از روند بهبودیش توسط پرستاران به کنار ساحل در بارسلونا برده شد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

حمام‌های سنتی ترکیه پس از ۷۳ روز بازگشایی شدند. با کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا پس از گذشت بیش از یک ماه تعطیلی، ترکیه روند بازگشایی مجدد مشاغل را آغاز کرده است.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

زنی در حال حمل غذا برای گاویش در یکی از بزرگترین محل های دفع زباله در هندوستان.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

زنی در کنار دریاچه نمک شهر یوپاتوریا، کریمه، سلفی می گیرد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

غروب خورشید پشت مجسمه آزادی در شهر نیویورک؛ خروج امواج گرما از اگزوز یک کشتی در حال عبور باعث بوجود آمدن این تصویر شده است.

حقوق تمام عکس‌ها متعلق به صاحبان آن است.