مراسم خاکسپاری محمد علی کشاورز، برگزار شد

مراسم خاکسپاری محمد علی کشاورز

منبع تصویر، Mehr Newsagency

شماری از هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون در کنار جمعی از دیگر علاقمندان به محمد علی کشاورز در مراسم تشییع و خاکسپاری این چهره جامعه هنرمندان ایران شرکت کردند. محمد علی کشاورز که با ایفای نقش‌هایی به یادماندنی در سریال‌های مثل "دایی جان ناپلئون"، "سلطان و شبان" و "هزاردستان" از پیشکسوت‌های رشته بازیگری به شمار می‌رفت، در قطعه هنرمندان گورستان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

در این مراسم علاوه بر هنرمندان، عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود دعایی، مدیر موسسه اطلاعات هم حضور داشتند. وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در یک سخنرانی کوتاه از محمد علی کشاورز نقل کرده که "می‌گفت من جایزه خودم را از آن دست فروش انگور فروش گرفتم که من را صدا کرد و گفت پدر سالار. او با مردم بود و مهر مردم و عشق مردم را داشت. او از ایران بود و با ایران زیست و عشق او تا پایان راه همراهش بود."

منبع تصویر، Mehr Newsagency

توضیح تصویر،

امین تارخ، بازیگر

امین تارخ، بازیگر سرشناس، دیگر سخنران مراسم وداع با این هنرمند بود که با "بی پیرایه و فروتن" نامیدنش گفت "مشهور است که در رشته پزشکی پذیرفته شده بود اما نرفت، پیگیر نشد چون فقط به بازیگری علاقه‌مند نبود بلکه عاشق بازیگری بود که این نیز جدیت و ممارست و صبوری می‌طلبد که داشت و همه را به نسل‌های بعد منتقل کرد."

منبع تصویر، FARS

توضیح تصویر،

کامران ملکی، از اعضای هیات مدیره خانه سینما

کامران ملکی، از اعضای هیات مدیره خانه سینما هم در جمع مشایعت کنندگان پیکر آقای کشاورز با اشاره به شیوع کرونا و شرایط برگزاری مراسم خاکسپاری توضیح داده که نلی کشاورز، دخترش، خواستار برپایی مراسم نبوده و "به دلایل شرایط موجود و نمی‌خواستند مردم در چنین شرایطی در مشقت باشند. قطعا اگر شرایط کشور به گونه‌ای دیگر بود، بزرگترین مراسم وداع برای ایشان گرفته می‌شد و به بهترین کیفیت اما زمانی که آمدیم و دیدیم مردم و جمعیت و هنرمندان آمدند ناچار شدیم که به سرعت یک امکانی را فراهم کنیم که حداقل یک تعدادی از بدرقه کنندگان بتوانند بنشینند."

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از سال ۱۳۳۹ با نقش آفرینی در تله تئاتر "خودکشی" به کارگردانی علی نصریان فعالیت حرفه‌ای‌اش را در عرصه هنر آغاز کرد. در کارنامه آقای کشاورز همکاری با سرشناس‌ترین کارگردان‌‌های سینمای ایران ثبت شده است. علی حاتمی، محسن مخملباف، عباس کیارستمی، رخشان بنی اعتماد، داریوش مهرجویی و ابراهیم گلستان از جمله کارگردان‌هایی هستند که از بازی آقای کشاورز در آثار خود بهره گرفته‌اند.

وی که ۲۵ خرداد در ۹۰ سالگی درگذشت از اوایل این ماه در بیمارستان بستری بود. رسانه‌های ایران دلیل بستری شدن وی را بیماری کلیوی و افزایش کراتین خون گزارش کرده بودند. آقای کشاورز همچنین به دلیل عفونت ریه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بود.

منبع تصویر، IRNA

منبع تصویر، IRNA

منبع تصویر، MehrNewsagancy

منبع تصویر، IRNA

منبع تصویر، MehrNewsagency

منبع تصویر، MehrNewsagancy

منبع تصویر، FARS

منبع تصویر، FARS