جایزه شیر زرين برای بهزاد بلور

بهزاد
توضیح تصویر،

ستار جایزه بهترین تهیه کننده برنامه های جوانان را به بهزاد بلور اعطا کرد

بهزاد بلور، تهیه کننده برنامه های رادیویی و بخش آنلاین بی بی سی فارسی، برنده جایزه بهترین تهیه کننده برنامه های جوانان "آکادمی جهانی هنر، ادبیات و رسانه" شد. ستار، خواننده سرشناس ایرانی، این جایزه را به بهزاد بلور اعطا کرد.

جایزه این آکادمی، شیر زرین نام دارد که در سه دسته اهدا می شود.

در دسته اول از برگزیدگان هنرهای نمایشی، موسیقی و هنرهای زیبا، در دسته دوم از ادبیات، نویسندگی خلاق و شعر و در دسته سوم از روزنامه نگاری حرفه ای و تولیدات رسانه ای اعم از رادیو و تلویزیون، ماهنامه، روزنامه و وب سایت ها تقدیر می شود.

مراسم جمعه گذشته ۳۱ اکتبر برابر با ۱۰ آبان در سالن Park Inn Blue در غرب لندن برگزار شد. آکادمی جهانی هنر، ادبیات و رسانه (World Academy Of Arts Litreture & Media , WAALM) امسال در دسته هنرهای نمایشی و هنرهای زیبا، از سیما بینا به عنوان بهترین خواننده موسیقی فولکلور، مارتیک به عنوان بهترین خواننده پاپ، مازیار جبرانی به عنوان بهترین کمدین و بازیگر، پاتریک موناهان (کمدین ایرانی / ایرلندی)، نیشام خازنی رقصنده و بالرین (۱۶ ساله،جوانترین برنده جایزه) و امید جلیلی کمدین و هنرپیشه ایرانی مقیم بریتانیا ، تقدیر کرد.

همچنین در این بخش پروفسور هانت از دانشگاه هاروارد آمریکا و پروفسور ریچارد دیویس که شاهنامه را به انگلیسی ترجمه کرده خانم ویستا و همسرشان جان کرتیس از موزه بریتانیا جایزه بهترین پژوهش در زمینه ایرانشناسی را دریافت کردند. کاوه فرج جایزه از آمریکا ،بهترین کتاب Shadows On the Desert (کتابی تاریخی درباره جنگهای ایران) احمدرضا بهارلو، روزنامه نگار برای ساخت فیلم "پایان کودکی"، رضا بدیعی برای یک عمر موفقیت برای کارگردانی فیلم و سریال در صنعت سینمای آمریکا، لی میجر(بازیگر سریال معروف" مرد شش میلیون دلاری") برای یک عمر تلاش برای کارگردانی فیلم، سیروس فروغ استاد دانشگاه و نوازنده ویولن، مهستی کامدار نوازنده ویولن، رضا ناجفر استاد دانشگاه و نوازنده فلوت، گروه های موسیقی دستان، کیوسک و آبجیز جایزه گرفتند.

ر بخش رسانه ای، آکادمی جهانی هنر، ادبیات و رسانه، جایزه بهترین تهیه کننده برنامه جوانان به بهزاد بلور، تهیه کننده برنامه های رادیویی و آنلاین بی بی سی فارسی، جایزه بهترین تصویربردار سال به سامان اربابی از تلویزیون صدای آمریکا، جایزه بهترین روزنامه خارجی برای ایرانیان به روزنامه کیهان لندن، جایزه بهترین تحلیلگر به علیرضا نوری زاده تحلیلگر مسایل سیاسی در صدای آمریکا، و جایزه بهترین تهیه کننده برنامه های آموزشی در زمینه حقوق بشر برای جوانان به مری شاتل ورث اهدا شد.

توضیح تصویر،

شیر زرین در سه بخش اهدا می شود

جایزه افتخاری این موسسه، امسال به بابک امامیان و موسسه تجاری ایرانیان بریتانیا BIBA اهدا شد.

مهمانان ویژه برنامه ناهید خازنی رئیس برنامه ریزی علمی ناسا و مایک گِیِل دیپلمات سفارت آمریکا در لندن بودند..

از صحنه های به یاد ماندنی جوایز امسال تشکر مارتیک از آکادمی بود که گفت:"این تنها جایزه ای است که من در تمام عمرم دریافت کردم."

مارتیک ترانه قدیمی "حریر" و ترانه ای انگلیسی که زمان ملاقات همسر بریتانیائیش در ایران؛ سر زبان داشته را با ارکستر زنده اجرا کرد.

ستار که در سالهای گذشته نشان دکترای افتخاری را از این آکادمی دریافت کرده، کنسرتی از ترانه های خاطره انگیزش اجرا کرد. ستار پیش از بازگشت به آمریکا ویدیوی ترانه غوغای ستاره گان را توسط این آکادمی ضبط کرد.

آکادمی توسط پروفسور مصطفی دُربیانی پایه ریزی و با همکاری پروفسور مرجان عبدی در فوریه ،۲۰۰۵ بنیان گذاشته شده. این موسسه به حمایت و ترویج و توسعه هنرهای نمایشی و هنرهای زیبا، ادبیات، شعر، روزنامه نگاری حرفه ای و تولیدات رسانه أی در رابطه با ایران می پردازد.

اولین دوره مراسم اعطای جوایز این آکادمی دراکتبر ۲۰۰۵ در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و ۲۵ هنرمند و محقق ایرانی و مجاری جوایز خود را دریافت کردند. بخش مجاری بی بی سی از جمله برندگان این جوایز در سال ۲۰۰۵ بود.

سایت اینترنتی بی بی سی فارسی جایزه شیر زرین را در رشته بهترین سایت خبری در سال ۲۰۰۶ دریافت کرده است.