به روز شده:  03:43 گرينويچ - جمعه 29 مه 2009 - 08 خرداد 1388

قادر فرخ: مهمان استودیوی شماره هفت

قادر فرخ

قادر فرخ

قادر فرخ رییس تیاتر ملی افغانستان و استاد دانشکده هنر ها در کابل، پسر استاد محمد فرخ رهبرفقید ارکستر تیاتراست. او نخستین بار در سن هفت سالگی با بازی در نمایشنامه ی "انفولینزای عشق" از نوشته های استاد یوسف کهزاد، پا به دنیایی هنر تیاتر گذاشت.

قادر فرخ در تعدادی زیادی از نمایشنامه های تیاتری و بیش از سی فام هنری نقش ایفا کرده است از جمله در نمایشنامه های: سالگرد، حماسه مادر "اثر گورکی"، پارلمان، مردان پاروپامیزاد، کارگردان، خاطرات یک مجاهد و چند درامه کمدی. تعدادی ازین نمایشنامه ها خود او نوشته است.

قادر فرخ درفلم معروف "کاغذ پران باز" که بر اساس رمان معروف خالد حسینی نویسنده افغان، هالیوود تهییه کرده، نقش جنرال طاهری را بازی کرده است.

برنامه را می توانید اینجا بشنوید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

سایر فلم هایکه قادر فرخ نقش داشته است میتوان از جمله از فلم دختری با پیراهن سپید، دهکده ها بیدار میشود و نیلوفر در باران نام برد.

همچنین قادر فرخ از هنگام مهاجرت هفت ساله اش در پاکستان با برنامه های تعلیمی تربیتی رادیو بی بی سی همکاری داشته و در درامه های خانه ی نو زندگی نو نقش ملک آدم خان را بازی کرده است.

برنامه این هفته را شهبازایرج تهیه و ارایه می کند

پخش:

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دونیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

شیوه تماس با ما:

تلفون: 00442078360331 (فقط هنگام پخش برنامه)

پیامک: SMS) 00447786208888)

ایمیل: dari@bbc.co.uk

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.