به روز شده:  19:07 گرينويچ - چهارشنبه 24 ژوئن 2009 - 03 تیر 1388

پنجشنبه ها با شنونده ها

مهاجران افغان

بر اساس یک نظر سنجی تازه که از سوی کمیته ی بین المللی صلیب سرخ انجام شده، ۷۶ درصد از شهروندان افغان در جریان این نظر سنجی گفته اند در اثر جنگ ها و خشونت های این کشور، دستکم یک بار در زندگی خود تن به مهاجرت های اجباری داده اند.

در این نظر سنجی ۶۱ درصد از کسانی که با آنها مصاحبه شده از لادرک شدن یکی از نزدیکان خود در اثر جنگ ها سخن گفته اند.

جنگ در افغانستان هنوز پایان نیافته و هنوز مردم از مناطق جنگ فرار می کنند و مجبور می شوند از محیطی که نسل اندر نسل با آن خو گرفته اند برای مدت ها حتی برای همیشه دور شوند.

جدایی از بستگان و دوستان و تن در دادن به زندگی در محیط بیگانه چه تاثیرات و پیامدهایی در زندگی مهاجران اجباری برجای می گذارد؟

چه تجربه ای در این زمینه دارید و می خواهید آن را با دیگران در میان بگذارید؟

اگر مایل به حضور در برنامه ی پنجشنبه ها با شنونده با همین موضوع هستید، می توانید از ساعت دو تا سه بعد از ظهر به وقت افغانستان تلفن کنید، یا از طریق ارسال اس ام اس شماره تلفن تان را به ما بگویید تا با شما در جریان پخش برنامه تماس بگیریم. همچنین ایمیل های تان در این باره را می توانید تا ده صبح پنجشنبه ارسال کنید.

برای گوش دادن به این برنامه اینجا اشاره کنید

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

را ه های تماس با ما:

تلفون: 00442078360331

پیامک: SMS) 00447786208888)

ایمیل: dari@bbc.co.uk

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.