مدونا؛ 'پر در آمدترین' ستاره سال

Image caption به گفته مجله فوربز سال گذشته مدونا بیشترین درآمد را از سال ۱۹۹۹ داشته است

مدونا، ستاره آمریکایی موسیقی پاپ در صدر فهرست پر در آمدترین چهره های سرشناس دنیای هنر و سرگرمی در سال گذشته قرار گرفته است.

این خواننده ۵۵ ساله بر اساس گزارش مجله اقتصادی فوربز در سال گذشته حدود ۱۲۵ میلیون دلار در آمد داشته است که بخش عمده ای از آن برای تور جهانی MDNA و فروش لباس و عطر با مارک مدونا بوده است.

به گفته مجله فوربز سال گذشته مدونا بیشترین درآمد را از سال ۱۹۹۹ به این سو داشته است.

در رده دوم این فهرست استیون اسپیلبرگ، کارگردان آمریکایی قرار دارد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است. بخشی از این در آمد به لطف پخش دوباره ئی تی به مناسبت سی امین سالگرد ساخت آن و همین طور نمایش نسخه سه بعدی پارک ژوراسیک به مناسبت بیستمین سالگرد اکرانش بوده است.

Image caption اسپیلبرگ سهمی از درآمد شهربازی های کمپانی یونیورسال نیز دارد

همچنین نمایش فیلم لینکلن در سال گذشته به جای گرفتن او در رده دوم این فهرست کمک کرده است.

اسپیلبرگ سهمی از درآمد شهربازی های کمپانی یونیورسال را نیز دارد.

ئی ال جیمز، نویسنده کتاب پرفروش "پنجاه سایه گری"، سایمون کاول، تهیه کننده موسیقی و داور برنامه های ایکس فاکتور و هوارد استر، مجری و بازیگر آمریکایی با ۹۵ میلیون در رده سوم فهرست قرار دارند.

مایکل بی، کارگردان، (۸۲ میلیون دلار) جری بروکهایمر، تهیه کننده سینما (۸۰ میلیون دلار) و تلویزیون، لیدی گاگا، خواننده (۸۰ میلیون دلار) نیز در میان ده نفر نخست این فهرست قرار دارند.

اپرا وینفری، مجری سرشناس آمریکایی با اینکه در میان ده نفر اول این فهرست قرار ندارد اما در فهرست دیگری که فوربز منتشر کرده است به عنوان قدرتمندترین چهره سرشناس دنیای هنر و سرگرمی معرفی شده است.