'بازی تقلید' برنده مهم‌ترین جایزه جشنواره فیلم تورنتو شد

داستان بازی تقلید درباره بخشی از زندگی تراژیک الن تورینگ، ریاضی‌دان و دانشمند بریتانیایی است
توضیح تصویر،

داستان بازی تقلید درباره بخشی از زندگی تراژیک الن تورینگ، ریاضی‌دان و دانشمند بریتانیایی است

"بازی تقلید" (The Imitation Game) داستان زندگی الن تورینگ، ریاضی‌دان بریتانیایی برنده "جایزه انتخاب مردم"، مهمترین جایزه سی و نهمین دوره جشنواره فیلم تورنتو شد.

مورتن تیلدام کارگردان این فیلم که محصول مشترک آمریکا و بریتانیاست در پیامی به دست آوردن این جایزه را "افتخاری شگفت‌آور" توصیف کرد.

داستان بازی تقلید درباره بخشی از زندگی تراژیک الن تورینگ، ریاضی‌دان و دانشمند بریتانیایی است که گفته شد که با رمزگشایی پیام‌های محرمانه نیروی دریایی آلمان در جریان جنگ جهانی دوم توانست جان هزاران نفر را نجات دهد و مقدمه‌ای برای پایان این جنگ باشد.

از اقدامات آقای تورینگ تجلیل شد، اما چند سال بعد در سال ۱۹۵۲ به دلیل همجنسگرایی که در آن زمان در بریتانیا جرم محسوب می‌شد، بشدت مورد غضب دولت قرار گرفت. او نهایتا در سال ۱۹۵۴ به زندگی خود خاتمه داد.

در این فیلم بندیکت کامبربچ (بازیگر نقش سریال تلویزیونی شرلوک هولمز) در نقش تورینگ در کنار کیرا نایتلی ظاهر شده است.

توضیح تصویر،

آموزش رانندگی با بازی بن کینگزلی

در سال‌های اخیر جشنواره فیلم تورنتو که به یکی از معتبرترین جشنواره‌های آمریکای شمالی تبدیل شده، پیش درآمدی برای جوایز اسکار محسوب می‌شود.

در چند سال گذشته فیلم‌هایی چون ۱۲ سال بردگی، میلیونر زاغه‌نشین و سخنرانی پادشاه که برندگان اسکار بهترین فیلم بودند، پیش از آن "جایزه انتخاب مردم" جشنواره تورنتو را به دست آورده بودند.

در جشنواره امسال آموزش رانندگی با بازی بن کینگزلی در نقش یک سیک هندی و راننده تاکسی و معلم تعلیم رانندگی، پس از بازی تقلید، به عنوان فیلم دوم جایزه انتخاب مردم معرفی شد.

سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو با نمایش فیلم قاضی، اثر دیوید دابکین، از ۴ سپتامبر آغاز به کار کرد.

در این دوره فیلمسازان ایرانی از جمله رخشان بنی اعتماد (قصه‌ها)، سپیده فارسی (گل سرخ) و رامین بحرانی (۹۹ خانه) حضور داشتند.