حکم مقصران سانحه مرگبار فیلمبرداری معراجی‌ها صادر شد

کشته شدگان همه از عوامل پشت صحنه فیلم بودند

منبع تصویر، a

توضیح تصویر،

کشته شدگان همه از عوامل پشت صحنه فیلم بودند

یک سال پس از بروز سانحه‌ای مرگبار در هنگام فیلمبرداری فیلم معراجی‌ها، ساخته مسعود ده‌نمکی، تهیه کننده این فیلم می‌گوید که حکم مقصران این حادثه صادر شده است.

محمود رضوی، تهیه کننده معراجی‌ها به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "باتوجه به اینکه در این اتفاق، چند نفر کشته شدند و باید دیه‌ای به اولیای دم پرداخت می‌شد، پرونده‌ای تشکیل شد که حکم آن صادر شده و اگرچه هنوز ابلاغ نشده، اما منعی برای اعلام آن وجود ندارد."

به گفته آقای رضوی "کل ماجرا یک حادثه بوده و مقصری تشخیص داده نشده است اما در بحث‌های ایمنی و پیشگیری‌هایی که باید می‌بود، سه مقصر شناخته شدند که در حکم مشخص است."

او گفت بر اساس این حکم سه مقصر اصلی این سانحه تهیه‌کننده فیلم و سریال معراجی‌ها (محمود رضوی) ۶۰ درصد، شهرک سینمایی دفاع مقدس ۲۵ درصد و جواد شریفی راد، مسئول جلوه‌های ویژه فیلم ۱۵ درصد اعلام شده اند.

منبع تصویر، MEHR

توضیح تصویر،

مسعود ده‌نمکی از بنیانگذاران گروه انصار حزب‌الله تا کنون پنج فیلم سینمایی ساخته است

آقای رضوی گفت سهم جواد شریفی راد که خود از کشته شدگان در سانحه بود را او تقبل کرده است.

در دی‌ماه سال گذشته سر صحنه فیلم معراجی‌ها در شهرک سینمایی دفاع مقدس در نزدیکی تهران انفجاری روی داد که به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر منجر شد.

مسعود ده‌نمکی، کارگردان فیلم بلافاصله پس از این حادثه گفت که انفجار هنگام خارج کردن مواد منفجره از داخل یک خودروی پژو اتفاق افتاد و وضعیت چاشنی مواد منفجره باعث این حادثه شد.

به گفته عباس شوقی، عضو هیئت مدیره انجمن جلوه‌های ویژه خانه سینما، "مواد منفجره پشت صحنه، مواد جنگی بوده است، چون مسئولان امنیتی اجازه نمی‌دهند مواد مخصوص فیلمبرداری وارد ایران شود".

معراجی‌ها که بر اساس فیلمنامه آن یک فیلم سینمایی و یک سریال تلویزیونی ساخته شد، داستان جوانی است که بدون اجازه پدرش به جبهه جنگ ایران با عراق می‌رود و پدرش برای بازگرداندن او راهی خط مقدم جبهه می‍‎شود.